YAZI —   |   FOTOĞRAF — GÖZDE KUMRU GEDİKOĞLU

Yılbaşı yaklaşırken yeni malzeme arayışına girmeden evinizde hali hazırda bulunan veya kolayca ulaşabileceğiniz malzemelerle şık bir yılbaşı sofrası hazırlamak için birkaç ipucumuz var. 

Bahçenizde veya sokağınızdaki bir çam ağacından keseceğiniz ufak dallar ve toplayacağınız kozalaklar, dilediğiniz renkte mum ve şamdanlar ve narlarla hazırladığımız bu masa süsü ile sofranızı basitçe şıklaştırmanız mümkün.

İşte detaylar...

 
Beyaz kumaş peçeteleri yılbaşı ruhuna yakışır kırmız kurdele, çam ağacı dalı ve tarçınla süsleyip basit bir isim kartı hazırlayarak kişiselleştirebilirsiniz.
 
Biz burada sofra için seçtiğimiz gri masa örtüsüne uygun gri kartonlardan dikdörtgen etiketler kesipharf baskılarla isim yazdık ve bunları çuval ipiyle peçete süslerine bağladık. 
 
 
Sofra için Fern & Co markasının yılbaşı temalı tabaklarına uygun hasır amerikan servisleri kullandık. Siz de zevkinize göre yılbaşı temasına uygun bir tabak takımı alarak her sene farklı peçeteler, amerikan servisleri ve masa örtüleri kullanarak farklılaştırabilirsiniz.     
 
 
 
Masa ortasını süslemek için tabakların rustik ruhuna uygun doğal malzemeler ve renklerden yardım aldık; bahçeden topladığımız kozalaklar, eskitilmiş cam mumluklar, çam dalları, taze narlar ve kokinalar masayı güzelleştirmeye yetecektir. Veya çiçekçinize küçük bir aranjman hazırlatıp masanın ortasına yerleştirebilir, zenginleştirmek için bahsettiğimiz malzemelerden yardım alabilirsiniz. 
 
Tüm bu malzemeleri, düzgün bir şekilde dizmenin bir formülü yok, biz de o gün birkaç farklı deneme yapıp gözümüze en hoş gözüken şekilde yerleştirmeler yaptık. Denemekten korkmayın!