Ürün sepete eklendi

Yeni Bebek Gelirken Almak İstediğim 10 Ürün

YAZI —   |   FOTOĞRAF — GÖZDE KUMRU GEDİKOĞLU

28. haftamın bittiği şu günlerde beni daha yeni yeni ikinci bebek heyecanı sarmaya başladı. Evde başka bir küçük bir çocuğun varlığı, iş güç koşturması derken bu haftalara nasıl geldiğimi pek de anlayamadan kendimi yedinci ayın içerisinde buluverdim bile. Araları tam dört yaş olacak bu kız kardeşlerden küçüğü için neler almalıyım diye araştırırken, büyük kızım Lalin'in bebekliğinde olmayan, şimdilerde çok beğendiğim bir kaç ürün gözüme kestirdim. Lalin'den kalan puset, yatak odası mobilyaları, mama sandalyesi gibi bir çok temel ürünü kullanmaya zaten devam edeceğim. Bu listedekiler, Lalin'den kullanacaklarıma ek olarak, benim de yeni tanıştığım ve oldukça kullanışlı olacağını düşündüğüm bir kaç ürün. Önceliklerimi belirleyip sırasıyla almayı, bazılarını da yakın kız arkadaşlarımdan ödünç almayı düşünüyorum.

İşte minik kızım Selin için almayı arzu ettiğim ürünler.

 

Bugaboo Kardeş Basamağı 

Bu ürün sanırım ikinci çocukla ilgili neler almam gerektiğini düşünürken aklıma gelen ilk şeylerden biri oldu. Hayalim şöyle: Lalin kardeşinin gelişini muhteşem karşılamış, her anımız huzur dolu, bu kardeş basamaklarıyla pusetle gezmeye çıktığımızda da Lalin’den mutlusu yok! 

Ben bu basamağı mevcut Bugaboo Bee 5 pusetimize hiçbir ek aparat almadan takabiliyorum. Farklı marka pusetlere de bu basamağı gerekli aparatlarla takmak mümkün. Alışveriş listemin ilk sıralarında kesinlikle bu basamak var! 

 

Babyzen YOYO Puset

Dünyayı saran Yoyo çılgınlığını özellikle yurt dışı seyahatine çıkınca çok daha yakından görebiliyorum. Algıda seçicilikten olsa gerek ama sanki caddeler, sokaklar, havalimanları sadece Yoyo dolu. Henüz ülkemizde olmayan bu puset Selin biraz daha büyüdüğünde (altıncı aydan sonra) kullanmayı planladığım, hafif, kolay katlanan, uçağa binerken kabine alabildiğiniz piyasadaki tek baston puset. Alışveriş listemde olmasına rağmen kullanmama daha zaman olduğundan yurtdışına çıkan bir yakınımdan getirmesini istemeyi düşünüyorum. Bu esnada ise Türkiye'ye gelmesini umutla bekliyor olacağım!

 

Baby Björn One Air Kanguru

Kanguru ilk aylardan itibaren bebeği taşımanın en pratik yollarından biri. Bebeğin daha sık kucak ihtiyacının olduğu ilk zamanlarda özellikle çok çocuklu evlerde iki elinizin boşta olmasını sağladığı için hayat kurtarıcı! Selin için alacağım kanguru için bu sefer oldukça uzun bir araştırma yaptım. Nisan ayında doğacağı için bahar ve yaz aylarında onu terletmeyecek bir kumaşa sahip, ergonomik, güvenli ve uzun zaman kullanabileceğim kanguru arayışımda Baby Björn One Air’i keşfettim. Fiyatı biraz yüksek olsa da, yeni doğan döneminden itibaren sıklıkla ve uzun süre kullanacağım parçalardan biri olacağı için almaya değer buluyorum.

 

Skip Hop Projeksiyon ve Müzikli Baykuş 

Bu tatlı baykuş küçük bir projeksiyon özelliğine, farklı müzik ve seslere sahip, aynı zamanda lamba olarak da kullanabiliyor. Lalin doğduktan sonra onu sıklıkla müzik eşliğinde uyuturdum, Selin için de gündüz uykularında kullanabileceğim, bebeği sakinleştirmeye yardımcı olan beyaz gürültü sesine de sahip bu tatlı baykuş alacaklarım arasında.

 

Baby Björn Bliss Ana Kucağı 

Bebeği her zaman kucakta tutmamak adına (evde Lalin'in de varlığını düşünerek) kullanışlı bir ana kucağı almak kesinlikle önceliğim! Lalin ile vakit geçirirken Selin’in de güvenli bir şekilde bizi izleyebilmesi için veya bana yardım edecek kimse yokken ufak tefek işlerimi hallederken onu yanımda, ana kucağında tutmak şimdilik en güzel çözüm olacak gibi duruyor. Evin her yerine kolayca taşıyabilmem açısından da ana kucağının hafif olması ilk tercihim. Bu noktada Baby Björn Bliss tam da aradığım ürün gibi duruyor. Bebek kendi haraketleriyle sallanabiliyor, üzerine oyuncak takabiliyorsunuz ve oldukça hafif. Sade ve şık tasarımından bahsetmiyorum bile!

 

Done By Deer Baby Nest 

Lalin doğduğunda olmayan bu taşınabilir, küçük minder şeklindeki bebek yatağı benden sonra doğum yapan birçok arkadaşımın hayatını kurtardı ve benim de alacaklar listemde yerini aldı. Bebeği ilk aylar boyunca bu minderin içinde yatırmak, gerektiğinde ev içinde istediğiniz yere taşımak çok pratik. Bebeğin anne karnında gibi hissetmesini ve daha rahat uyumasını sağlayan Baby Nest ilk aylar en çok kullanacağım ürün olacak gibi duruyor.

 

Wallaby Kanguru T-shirt 

Özellikle evdeyken sürekli kanguru takıp gezmek yerine bu sling t-shirtlerden denemeyi çok arzu ediyorum. Bebek güvenli bir şekilde kucaktayken ellerimin boşta kalması ve iş halledebilmek müthiş bir şey. Denemek için sabırsızlanıyorum.

  

Halo Sleep Sack- Kundaklı Uyku Tulumu 

Yenidoğan döneminde bebeklerin kundakla daha iyi uyuduğunu artık hepimiz biliyoruz. Halo’nun müthiş rahat kullanıma sahip kundaklı uyku tulumları hayat kurtaran ürünler listemin en başında. Önce tulum gibi giydirip sonrasında kolayca kundak yapabiliyorsunuz. Kollar içeride kundaklı, kollar yukarıda kundaklı ve kollar dışarıda olmak üzere üç farklı kullanım şekli olduğundan uzun süreler kullanabileceğim harika bir ürün.

 

Stokke Sleepi Mini Beşik

Stokke Sleepi Mini tekerlekleriyle kolayca yer değiştirme imkanı sunan ve bebek büyüdükçe büyüyebilen (6 yaşa kadar kullanılabilen) harika bir beşik. Yeni doğan döneminin uyku düzensizliğiyle kimi zaman bizim odamızda, kimi zaman gün içinde bizim olduğumuz yerde uyuyacak Selin için evin her yerine kolayca taşıyabileceğimiz bu yatak bizi oldukça rahat ettirecek. Yazın bizimle kolayca yazlığa da gelecek bu yatağı büyüme özelliği olduğu için sonrasında anneanne evinde kullanmaya devam edeceğiz. Dilerseniz ayrıca satılan cibinliğini de alarak bu minik beşiği daha da şık hale getirebilirsiniz.

 

Skip Hop Oyun Halısı

Skip Hop Türkiye’de satılan bir marka olmasına rağmen bir çok ürünü ne yazık ki gelmiyor. Yurtdışında farklı kategoriler altında çok çeşitli ürünleri var! Örneğin aktivite halıları farklı desenleri ve oyuncaklarıyla harika. Ben pastel renklere sahip bu modeline görür görmez bayıldım. Fiyatı gümrük yönetmeliğine uygun olduğu için direk yurtdışı sitelerinden birinden online sipariş vereceğim, umarım sorunsuz bir şekilde elime ulaşır.