YAZI —   |   FOTOĞRAF — ROMPER

İş yerinde ya da evde süt sağmak durumunda kalan bir anneyseniz, her gününüzün ortalama bir saatini, hatta belki daha fazlasını göğüs pompasına bağlı olarak geçiriyor olmanız mümkün. Neyse ki artık süt sağma büstiyerleri sayesinde, göğüs pompasını elinizle tutmanız gerekmiyor. Siz de elleriniz serbest kaldığında sosyal medyada kaybolmak yerine yapacak daha faydalı bir şeyler arıyor olabilirsiniz. İşte, bizim önerilerimiz…

Kitap veya dergi okuyun

Kitap okumaya ve dergi karıştırmaya hasret kaldığınızı ve sürekli birkaç sayfa okuyabilmek için zaman yaratmaya çalıştığınızı biliyoruz. O zaman hemen yeni bir kitaba başlayın veya moda & seyahat dergilerinin sayfalarının arasında kaybolarak sezon trendlerini öğrenin ya da bir sonraki seyahatiniz için hayallere dalın.        


Günlük tutun

Petit Günlük’e eklenecek yeni notlar mı var? Şimdi, tam zamanı. Veya bebeğinizin ilk anılarını biriktirdiğiniz bir defter tutuyorsunuz ama doldurmaya bir türlü vakit bulamıyor musunuz? Süt sağmak için ihtiyacınız olan eşyaları sakladığınız çekmecenize bu günlüğü veya defteri yerleştirirseniz oturur oturmaz elinize kalemi alıp doldurmak için harika bir fırsat yaratmış olursunuz. 

 

Boyama yapın

Bir zamanlar çok popüler olan mandala boyamaları kafa boşaltmak için birebir. Süt sağarken dipsiz düşüncelere dalacağınıza zihninizi boyamaya odaklayın.

 

Podcast dinleyin

Spotify’de çok sayıda Türkçe ve yabancı podcast bulmak mümkün. İlgi alanlarınıza hitap eden bir podcast ile güzel vakit geçirebilirsiniz.

 

TED konuşması izleyin

İlham verici TED konuşmalarından bir liste oluşturup süt sağma ritüeliniz haline getirebilirsiniz. Öneriye ihtiyacınız varsa daha önce yayınladığımız ‘Her Anne Babanın İzlemesi Gereken 5 TED Konuşması’ başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

 

Eğlenceli bir şeyler izleyin

Çok vaktiniz olmasa da Friends’in ya da Sex and the City’nin sevdiğiniz bir bölümünü ya da sahnesini izleyerek modunuzu yükseltebilirsiniz.

 

Yakınlarınızla temasta kalın

Uzun zamandır aramak isteyip de bir türlü arayamadığınız arkadaşlarınızı arayın. Ailenizden durum güncellemesi alın. Yeni bebeği olan ya da annelik telaşından düğününe katılamadığınız arkadaşlarınız varsa tebrik mesajları gönderin.

 

Petitmag’de gezinin

İlham veren anne hikayelerimizi, hayat kolaylaştıran ipuçlarımızı, severek kullandığımız ürünlerden oluşan önerilerimizi okuyarak süt sağma saatlerinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz.

 

Liste hazırlayın

Alışveriş listesi, yapılacak işler listesi, haftalık yemek planı, çocuğunuzun ilk doğum gününe katılacak davetlilerin listesi, okumak istediğiniz kitapların listesi… Planlı yaşamayı sevenlerdenseniz listelerle aranız iyi olmalı. Süt sağarken, liste yapmak ideal bir uğraş.

 

Online alışveriş yapın

Bebek bezleri bitiyorsa hemen yenilerini sipariş edin. Online market alışverişi için sepetinizi doldurun. Yeni sezonda ya da indirimde ne var ne yok görmek için sanal bir vitrin gezintisi yapmak da en vazgeçilmez süt sağma aktivitelerinden biri.

 

E-mailler'inizi temizleyin

İş yerindeyseniz bu zaten kaçınılmaz. Evdeyken de biriken maillerinizi süt sağma seansları sırasında temizleyebilirsiniz. Artık almak istemediğiniz bültenler varsa tek tek hepsinni aboneliğinden çıkarak daha sıkı bir temizlik yapabilirsiniz.

 

Kişisel bakım işlerinizi yapın

Kaşlarınızı almak ya da manikür yapmak için zaman bulamıyorsanız, zorunlu süt sağma molalarını bu işlere ayırabilirsiniz.

 

Yeni bir dil öğrenin

Kariyerinize ara verdiyseniz, iş yerindeki uzmanlıklarınıza yeni yetenekler eklemek için veya sadece hobi amaçlı süt sağma saatlerinizi fırsata çevirebilirsiniz. Duolingo gibi uygulamaları telefonunuza veya tabletinize yükleyerek süt bu dakikalarda kısa pratikler yapabilirsiniz.

 

Egzersiz yapın

Süt sağma büstiyeri sayesinde bir yandan süt sağarken diğer yandan lunge ya da squat egzersizleri yapmamanız için hiçbir neden yok. Bunlar zor geliyorsa oturduğunuz yerden Kegel egzersizleri yapmayı deneyebilirsiniz.