YAZI —   |   FOTOĞRAF — JACQUELINE RODITI

Eğlenceli desenler, çarpıcı renkler ve müthiş kumaşlar... Bunlar, henüz son zamanların en çok konuşulan markalarından Oopscool ile tanışmadıysanız, biran önce keşfetmeniz için sadece birkaç neden. Oopscool’un yaratıcısı Pınar Uçar Gül ile tanıştığımızda ise markanın bu denli başarılı olmasındaki sebebi keşfetmek zor olmuyor.

Pınar Uçar Gül, kendine özgü tarzı ve doğallığı ile tanıştığınız ilk andan itibaren sizi büyüleyecek biri. Tıpkı çok yakın bir arkadaşınızla sohbet eder gibi, onu hem daha çok dinlemek, hem de ona daha çok şey anlatmak istiyorsunuz! Tlepş ise sanki bizi uzun zamandır tanıyan ve sevgiyle sarmalayan haliyle çekimin her dakikasını ayrı bir keyfe çeviriyor. Aralarındaki ilişkiye Pınar’ın tüm naifliğinin yansımış olduğunu farketmek zor değil. Sıcacık bir kalbe sahip bu küçük çocuk için yalın ve sevgi dolu temennileri var annesinin: 'Ona verebileceğim en güzel şey, ahlak ve iyi niyete dayalı sağlam bir temel. Geri kalanında çok ama çok özgür. Çok mutlu bir insan olsun istiyorum sadece.'

Pınar’ın ailesiyle yaşadığı evleri, şehrin göbeğinde sizi bambaşka diyarlara götüren müthiş detaylarla dolu. Çekim günü eve girdiğimiz anda hissettiğimiz samimiyet ve enerjinin, Pınar'ın kişiliğinin müthiş bir yansıması olduğunu kısa süre içinde farketmiştik. Ancak Pınar, stilini tanımlamasını istediğimizde verdiği cevapla bu düşüncemizi en güzel şekilde onaylamış oldu: 'Bana göre stil, insanın karşısındakine hissettirdiğidir.'

Tasarım konusundaki gustosunu evini dekore ederken tüm ayrıntılara yansıtmış Pınar. Zaten bu zevkini işinin bir parçası haline getirmek amacıyla da Oopscool Home koleksiyonunu hazırlamış.  Üzerinde yoğun bir şekilde çalıştığı ve yeni tutkusu haline gelen dekorasyon koleksiyonunda özgün desenlerde duvar kağıtlarına ve yastıklara Oopscool tarzını yansıtan müthiş dokunuşlar yapmış. 

Tüm bu tempoda ona çalışmaya bakış açısının anne olduktan sonra nasıl değiştiğini sorduğumuzda Pınar şöyle söylüyor: 'Değişmedi. Bence hayal kuran, yaratan, üreten, bir tutkusu olan her birey ışık saçar'.

Pınar Uçar Gül bizce işte tam da böyle, ışık saçıyor!