Ürün sepete eklendi

Paylaşma Temalı Çizgi Film Bölümleri

YAZI —

Okul öncesi çağdaki çocuklar, paylaşma konusunda genellikle pek istekli olmuyor. Bu son derece doğal bir durum olsa da çocukları zorlamadan, onlara rol model olarak paylaşma alışkanlığı kazandırmak mümkün. Bu konuda desteğe ihtiyaç duyduğunuzu düşünüyorsanız okul öncesi yaş grubuna hitap eden sevilen çizgi filmlerin paylaşma temalı bölümleri, işinizi kolaylaştırabilir.

 

Daniel Tiger’s Neighborhood / Kaplan Daniel’ın Dünyası

Daniel Shares His Tigertastic Car - Katerina Shares Her Tutu / Daniel Paylaşmayı Öğreniyor - Katerina Paylaşmayı Öğreniyor

1. Sezon 10. Bölüm

3+ yaş

PBS yapımı Daniel Tiger, Netflix’te yayınlanan ve okul öncesi çağdaki çocuklar için bolca pozitif mesaj içeren bir çizgi film. Genellikle iki farklı hikayeden oluşan Daniel Tiger’ın bu bölümü, adından da anlaşılacağı üzere paylaşma temalı. İlk hikayede parkta arkadaşlarıyla oynayan Daniel, yeni oyuncak arabasını paylaşmakta zorlanıyor. Neyse ki babasının yardımıyla bu sorunu aşıyor. İkinci hikayede ise bir dans gösterisine çıkmaya hazırlanan Daniel ve Katerina’nın tek bir tütüyü paylaşmaları gerekiyor.

 

Llama Llama / Lama Lama

Llama Llama Red Pajama - Time to Share / Lama Lama Kırmızı Pijama - Paylaşma Zamanı

1. Sezon 4. Bölüm

4+ yaş

Bekar bir anne olan Mama Lama ve oğlu Lama Lama’nın hikayesi etrafında dönen ve pek çok farklı karakter de barındıran Lama Lama; nezaket, empati, cömertlik, ailenin ve dostluğun önemi, farklılıklara saygı gibi konularda güçlü mesajlara sahip. Lama Lama’nın bu bölümünün ikinci hikayesinde paylaşma teması ön planda. Lama Lama, Nelly Antilop ile oyun randevusuna gidiyor. Her şey çok güzel giderken paylaşma ile ilgili bir sorun yaşanıyor.

 

Puffin Rock

Mossy Goes Solo / Mossy Tek Başına

1. Sezon 37. Bölüm

3+ yaş

Puffin Rock, Oona isimli bir puffin ile küçük kardeşi Baba’nın keşiflerine ve maceralarına odaklanıyor. Çocuklara farklılıklara saygı, ailenin ve arkadaşların önemi gibi güzel değerleri aşılayan Puffin Rock, tek kelimeyle “tatlı” bir çizgi film. Bu bölümde sivri fare Mossy, yemeklerini ve yatağını diğer farelerle paylaşmaktan sıkılınca tek başına yaşamaya karar veriyor. Oona ve Baba ona yeni evinde hayatını sürdürebilmesi için yardım etse de Mossy, bir süre sonra yalnızlığa dayanamayarak sivri fare çetesiyle bir araya geliyor.

 

Go! Go! Cory Carson

Cory’s New Bedroom / Cory’nin Yeni Odası

2. Sezon 5. Bölüm

4+ yaş

Cory Carson, meraklı ve enerjik bir oyuncak araba. Ailesiyle birlikte yaşayan Cory, küçük kardeşi Chrissy ile aynı odayı paylaşıyor ama onun geceleri sürekli yanına gelmesinden çok rahatsız oluyor. Bu yüzden sadece kendisine ait bir odaya yerleşmek isteyen ve bu isteği gerçekleşen Cory, günün sonunda odasında önemli bir şeyin eksik olduğunu fark ediyor: Sevimli kardeşi Chrissy!

 

My Little Pony: Friendship is Magic / My Little Pony: Arkadaşlık Sihirlidir

Over a Barrel / Köşeye Sıkışmış

1. Sezon 21. Bölüm

5+ yaş

Sihirli pony Twilight Sparkle ve pony arkadaşlarının Ponyville’de yaşadıkları maceraları anlatan My Little Pony, çocukların gözde çizgi filmlerinden. Apple ailesinin yaşadığı Appleloosa kasabası, bufaloların doğal yaşam alanı üzerine kurulu. Bufalolar, her zaman yaptıkları gibi bufalo koşusu yapmakta kararlı ama bu Apple ailesinin elma ağaçlarına zarar verecek. Acaba, iki tarafın ortak bir noktada buluşması ve aynı yaşam alanını paylaşmayı öğrenmesi mümkün mü?

 

True and the Rainbow Kingdom / True ve Gökkuşağı Krallığı

Scratch and Share / Kaşı ve Paylaş

3. Sezon 10. Bölüm

4+ yaş

Netflix orijinal yapımı True, problem çözme odaklı hikayeleri ve pozitif mesajlarıyla dikkat çeken bir çizgi film. Bu bölümde koca ayaklar, Sonsuz Ormanın Yüce Kaşıma Çubuğu’nu bir türlü paylaşamıyor. Koca ayakların arasındaki anlaşmazlığı True ve en yakın arkadaşı Bartleby çözüyor. ‘Paylaşmak Umursamaktır’ isimli eğlenceli bir şarkıyla renklenen bölüm, paylaşmanın güzelliklerini gösteriyor.