Ürün sepete eklendi

Okul Öncesi İçin Favori Etkinlik Kitaplarımız

YAZI —   |   FOTOĞRAF — İLAYDA KARAGÖZ

Pandemi ile birlikte çocukların evde geçirdiği süre epey arttı. Bağımsız serbest oyun, anne babayla oyun, ekran saati derken geriye epey vakit kalıyor. Bu vakti doldurmanın en iyi yollarından biri, etkinlik kitapları. Okul öncesi dönemdeki çocuğunuzun eğlenceli vakit geçirirken farklı beceriler edinmesine yardımcı olan etkinlik kitaplarını onun ilgi alanlarına göre seçebilirsiniz. Aynı zamanda ileride okul yaşantısına hazırlanmasına yardımcı olacak, dikkati ve hafızayı geliştiren kitapları da kütüphanenize katabilirsiniz. İşte, okul öncesi dönem için favori 10 etkinlik kitabımız...

 

KİTAP

EOLO ARTY MOUSE ETKİNLİK KİTAPLARI SETİ

3+ yaş

 

Çocuğunuz sanatsal aktivitelere ilgi duyuyorsa Arty Mouse etkinlik kitapları serisini edinmenizde fayda var. Serinin içerisinde Aynısını Çizme Etkinlikleri, Sulu Boya Etkinlikleri, Yapıştırma Etkinlikleri, Kesme Etkinlikleri, Boyama Etkinlikleri, Çizgi Etkinlikleri olmak üzere farklı yeteneklere yönelik altı kitap yer alıyor. Çocukların küçük kas kullanımı gerektiren hareketleri yapmasını sağlayan etkinlikler; el-göz koordinasyonu, parça-bütün ilişkilendirme, dikkat ve konsantrasyon, hafıza güçlendirme, görsel dikkat güçlendirme gibi konularda kazanımlar sağlamaya yönelik olarak tasarlanmış.

KİTAP

DİKKATİ GÜÇLENDİRME SETİ

2+ yaş

 

Adeda Yayıncılık’ın Neuro-Via sistemi ile tasarlanan Dikkati Güçlendirme Seti serisi, 2 yaştan başlayarak okul çağına dek uzanıyor. Setler farklı alanlarda kazanımlar sunan, her biri yaş gruplarına uygun etkinlikler içeren üçer kitaptan oluşuyor. El-göz koordinasyonundan hafıza gelişimine, sözel becerilerden görsel yeteneklere pek çok alana yönelik etkinlikler, bir arada. Kitaplar, çocukların sıkılmaması için üst üste zor etkinlikler gelmeyecek şekilde planlanmış. Günlük çalışma süresi konusunda herhangi bir zaman kısıtlaması sunmayan setler, okul öncesi çağdaki çocuklar için çalışma bilinci kazandırma açısından da ideal.

KİTAP

DOODLE WITH PEPPA

3+ yaş

 

Peppa Pig, çocukların genellikle ilk tanıştıkları ve uzun süre çok severek izledikleri çizgi film… Peppa Pig hayranlığıyla geçen uzun dönemde oyuncaklarından kıyafetlerine pek çok şeyi toplamış olabilirsiniz. O halde Peppa, ailesi ve arkadaşlarının olduğu boyama ve etkinlik dolu 128 sayfalı bu kitabı da mutlaka koleksiyonunuza katın. Dışarıda ya da evde eğlenceli vakit geçirmek için birebir.

KİTAP

YARAMAZ FARELER

3+ yaş

 

Orijinali Usbourne tarafından yayınlanan ve İş Bankası Kültür Yayınları tarafından Türkçeye kazandırılan Eğlenceli Çıkartmalarla Bulalım serisinde Yaramaz Fareler, Okul, Dünya, Tatil, Yaşadığımız Yerler başlıklı kitaplar var. Adından da anlaşılabileceği gibi küçükler, bu kitapların sayfalarında gizli resimleri arıyor ve buldukları resimleri çıkartmalarla işaretliyor. Hem eğlenceli hem de görsel algıyı geliştirmesi açısından faydalı bir seri...

KİTAP

FIRST ACTIVITY BOOK

5+ yaş

 

Galt’ın 24 sayfalık eğlenceli aktivite kitabı, özellikle dışarı çıkarken ya da seyahatlerde hayat kurtarıyor. First Activity Book içerisinde kolay yapbozların ve bulmacaların yanı sıra boyama sayfaları da bulunuyor. Labirentlerden eşleştirme etkinliklerine farklı türlerde aktiviteler, el-göz koordinasyonunu geliştirmenin yanı sıra dikkati ve konsantrasyonu artırmaya yardımcı oluyor.

KİTAP

WOWO BUL, ÇİZ VE EĞLEN 2'Lİ SERİ

3+ yaş

 

HighLights Wowo Bul, Çiz ve Eğlen 2'li Seri; labirentler, gizli objeleri bulma oyunu Hidden Pictures, iki resim arasındaki farkları bulma gibi etkinlikleri bir araya getiriyor. Kitap, yazılıp silinebilme özelliği sayesinde diğer etkinlik kitaplarından ayrılıyor. Çocuklar, sevdikleri etkinlikleri tekrar tekrar yapma şansına sahip.

KİTAP

KOLAY MATEMATİK SERİSİ

3+ yaş

 

İş Kültür Yayınları’nın Çıkartmalarla Kolay Matematik serisindeki kitaplar 3-4 yaş grubundan başlayarak 10-11 yaşa dek uzanıyor. Çocukların temel matematik becerilerini geliştirmeyi hedefleyen kitaplar, ilgi çekici alıştırmalar ve eğlenceli aktivitelerle dolu. Müfredata uygun bir şekilde ilerleyen seri, renkli çıkartmaları ve kolay etkinlikleri ile matematiği korkulan bir konu olmaktan çıkarıyor. Kitaplarda aileleri yönlendiren ve kitap dışı aktiviteler de içeren notlar da bulunuyor.

KİTAP

OKUL ÖNCESİ ADIM ADIM KODLAMAYA GİRİŞ KİTAP SETİ

4+ yaş

 

Son zamanlarda çocuklar için kodlama öğrenmenin öneminden çok sık bahsedilir oldu. Kodlama temalı atölyelerin, kitapların sayısı da bir hayli arttı. Siz de okul öncesi çağdaki çocuğunuzu kodlama ile tanıştırmak istiyorsanız bu kitap seti, iyi bir başlangıç olabilir. Üç kitaptan oluşan setin içindeki etkinlikler; çocukların dikkat ve odaklanma, eleştirel düşünme, yer-yön kavramı gibi farklı konularda gelişimlerine destek oluyor.

KİTAP

PRE-SCHOOL STICKER COLOR&ACTIVITY BOOK

3+ yaş

 

Priddy Books tarafından yayınlanan Pre-School Sticker Color & Activity Book, okul öncesi çağdaki çocuklar için eğlenceli aktivitelerle dolu. Bulmacalar, boyama sayfaları, noktaları birleştirme, eşleştirme, çizim etkinlikleri içeren kitabın içinde 200’den fazla çıkartma var. Aktivite dolu bu kitap, çocuğunuzun hem eğlenip hem öğrenerek uzun saatler geçirmesine yardımcı olacak.

KİTAP

THEDADLAB STEM DENEYLERİYLE EĞLENCELİ BİLİM

3+ yaş

 

TheDadLab isimli YouTube kanalında, iki oğluyla birlikte yaptığı deneylerle ünlenen Sergei Urban, bu kitapla eğitici ve eğlenceli deneyleri bir araya getiriyor. Evde rahatlıkla bulunabilecek materyallerle yapılan deneyler, çocuklara bilim, teknoloji ve sanata dair temel konseptleri öğretirken ailece güzel vakit geçirmeye yardımcı oluyor.