Ürün sepete eklendi

Okul Çağı İçin Favori Etkinlik Kitaplarımız

YAZI —   |   FOTOĞRAF — İLAYDA KARAGÖZ

Kitaplar, çocukların hayal gücünü harekete geçirmek için harika birer fırsat. Okul çağındaki çocuklar söz konusu olduğunda ise kitaplardan daha fazla yararlanmak mümkün. Özellikle yaş gruplarına ve ilgi alanlarına göre uzmanlar tarafından hazırlanan aktivite kitapları; dikkat ve konsantrasyondan hafıza gelişimine, problem çözmeden eleştirel düşünmeye birçok alanda çocuklara katkı sağlıyor. Eğlenceli ve eğitici aktivitelerle dolu kitaplar çocukların iyi vakit geçirmesini sağlarken okuldaki gelişimlerine de yardımcı oluyor. Okul çağındaki çocuğunuz için etkinlik kitabı arayışındaysanız farklı konulara odaklanan 10 kitaplık listemize mutlaka göz atın...

 

KİTAP

ALGORİTMA TEMELLİ ADIM ADIM KODLAMA 4'LÜ KİTAP SETİ

6+ yaş

 

Farklı seviyelerde 48 sayfalı dört kitaptan oluşan Algoritma Temelli Adım Adım Kodlama 4'lü Kitap Seti, algoritmalar aracılığıyla çocukların kodlamanın mantığını anlamasına yardımcı oluyor. Set, çocuklara dikkat ve odaklanma, eleştirel düşünme, yer-yön kavramı, mekansal hayal gücü gibi konularda kazanımlar sağlıyor. Ayrıca hücreler üzerindeki çalışmalar, sayı sayma ve resim yapma becerilerinin gelişimine de katkıda bulunuyor.

KİTAP

ATLAS ETKİNLİK KİTABI

6+ yaş

 

Domingo Yayınevi tarafından Türkçeye kazandırılan Atlas - Kıtalar, Denizler ve Kültürler Arası Yolculuk Rehberi isimli kitap, kütüphanelerimizin vazgeçilmezi. Daniel Mizielinska ve Aleksandra Mizielinska tarafından hazırlanan ve tüm dünyada çok sevilen Atlas’ın bir de etkinlik kitabı var. Coğrafyaya, farklı ülkelerin kültürlerine ilgi duyan çocuklar için harika birer kaynak olan bu kitapların ikisini birden kitaplığınıza katmanız en iyisi. 37 etkinlik ve oyun içeren etkinlik kitabında çocuklar kendi haritalarını oluşturabiliyor, çizimler, boyamalar ve süslemeler yapabiliyor.

KİTAP

GEL BERABER BÜYÜK RESSAMLAR GİBİ ÇİZELİM

8+ yaş

 

İngiliz illüstratör ve yazar Marion Deuchars, Gel Beraber Büyük Ressamlar Gibi Çizelim kitabında kendisini etkileyen sanatçıları anlatıyor. Paul Klee’den Joan Miró’ya, Wassily Kandinsky’den Frida Kahlo’ya modern sanatı derinden etkileyen ünlü sanatçıların dahil oldukları akımları, kullandıkları yöntemleri öğrenen çocuklar, farklı tekniklerle öğrendiklerini kitabın sayfaları üzerinde uygulayabiliyor. Sanata ilgi duyan her çocuğun kitaplığında olması gereken bir etkinlik kitabı...

KİTAP

CURIOUS&GENIUS İLKOKUL AKIL VE ZEKA OYUNLARI 1. SINIF SETİ

7+ yaş

 

Curious & Genius’ın Akıl ve Zekâ Oyunları setleri, ilkokul birinci sınıftan dördüncü sınıfa kadar farklı yaş aralığındaki çocuklara hitap ediyor. Uzun yıllardır akıl ve zeka oyunları alanında çalışan uzmanlar tarafından hazırlanan setler, öğrencilerin öğrenme süreçlerine aktif olarak katılmasına yönelik bir yapıda. Akıl yürütme, problem çözme, eleştirel düşünme, yaratıcılık gibi alanlarda çocuklara katkı sağlamayı hedefleyen kitapların eğlenceli etkinlikleri ile çocukların sıkılmadan vakit geçirebilmeleri mümkün.

 

KİTAP

ÇOCUKLAR İÇİN DUYU BÜTÜNLEME AKTİVİTELERİ

6+ yaş

 

Deneyimli iki eğitmen olan Carol Kranowitz ile Joye Newman tarafından yazılan ve Mom's Choice Awards ödülünü kazanan Çocuklar İçin Duyu Bütünleme Aktiviteleri, çocukların motor gelişim becerilerini kullanarak öğrenmelerine yardımcı olacak aktiviteler içeriyor. Başlangıç, orta ve ileri seviyede 50 aktivitenin yer aldığı kitapta her bir aktivitenin ne işe yaradığı, çocuklara nasıl katkı sağladığı ve bu aktivitelerden en iyi şekilde yararlanmak için nelere dikkat edilmesi gerektiği de anlatılıyor.

KİTAP

ÇOCUKLAR İÇİN STEM SERİSİ

6+ yaş

 

STEM; Science (Fen), Technology (Teknoloji ), Engineering (Mühendislik) ve Mathematics (Matematik) kelimelerinin baş harflerinin birleşimi. Bu alanların bütüncül bir yaklaşımla öğretilmesi gerektiğini savunan STEM konsepti, son yıllarda çok popüler. İş Bankası Kültür Yayınları’nın sevilen Çocuklar İçin STEM serisine matematikten fiziğe, jeolojiden meteorolojiye pek çok farklı alanda etkinlik kitapları dahil. Kitaplarda yalın açıklamalar ve eğlenceli etkinliklerle çocukların bu alanları benimsemesi, sevmesi hedefleniyor.

KİTAP

DİKKAT ZEKA KİTABI

7+ yaş

 

Dikkat ve Zeka Akademisi tarafından hazırlanan Dikkat Zeka Kitabı, aslında farklı yaşlara yönelik bir seri. SCAMPER öğrenme tekniği ve Disiplinler Arası Bağlantı Sistemi gibi bilimsel teknikler ile geliştirilen kitaplar; dikkati, öğrenmeyi, düşünme becerilerini, motivasyonu ve çalışma verimliliğini geliştirmeyi hedefliyor. Üretkenliğin dört temel boyutu olan akılcılık, esneklik, özgünlük ve zenginleştirme üzerine eğlenceli etkinlikleri ile çocuklar, doğuştan gelen kapasitelerini en yüksek verimlilikte kullanabilmek için ihtiyaç duyduğu kazanımları ediniyor.

 

KİTAP

EĞLEN ÖĞREN ÇALIŞMA KİTABI

6+ yaş

 

Dünyaca ünlü Brain Quest sistemine uygun olarak hazırlanan Eğlen Öğren Çalışma Kitabı, çocukların okul hayatlarına destek oluyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın 4+4+4 eğitim programına uygun hazırlanmış yüzlerce soru, alıştırma ve oyundan oluşan kitap, kolay açıklamaları ve eğlenceli tasarımıyla yazım ve kelime bilgisinden sayılara, fen bilgisinden haritalara pek çok farklı konuda kapsamlı bir kaynak.

KİTAP

ÖDEVLERE YARDIMCI MATEMATİK

7+

 

İş Bankası Kültür Yayınları’nın oku hayatına destek olan serilerinden biri, Ödevlere Yardımcı Matematik serisi. Ödevlere yardımcı kitaplar, okulda ve evde öğrenmeyi ilişkilendirirken, çocukların temel becerilerini güçlendirmeye de yardımcı olur. Farklı yaş gruplarına uygun olarak uzmanlar tarafından tasarlanan kitaplardan oluşan seri, eğlenceli ve merak uyandırıcı alıştırmalarla temel okul konularına yardımcı olmayı başarıyor. Hem okulda işlenen konuları pekiştirmek hem de keyifli vakit geçirmek için ideal...

KİTAP

USTALARDAN ÇOCUKLAR İÇİN SANAT DERSLERİ

5+

 

Hayalperest Kitap tarafından Türkçeye kazandırılan Ustalardan Çocuklar İçin Sanat Dersleri serisi, ünlü ressamlara odaklanıyor. Seride Claude Monet, Vincent van Gogh, Gustav Klimt ve Wassily Kandinsky; akımlarıyla, tarzlarıyla, teknikleriyle ve ilham kaynaklarıyla derinlemesine ele alınıyor. Kitapların içinde birbirinden farklı çizim, boyama, kolaj ve yapıştırma etkinlikleri yer alıyor. Çocuklar, kitapların en arkasında bulunan dev poster üzerine ilgili sanatçılardan ilham alarak kendi sanat eserlerini yaratabiliyor.