YAZI —

AISHA AND JOE

 

Liberty of London kumaşlarından ve şık çocuk kıyafetlerinden esinlenilen Aisha & Joe aksesuarları, İstanbul'da el yapımı olup, herbiri tek tek sevgiyle dikiliyor.

Rengarenk pompomlar, fistolar, tüller, ipek kadifeler, artık miniklerin en sevdiği aksesuarlarda hayat buluyor.  

 

BABY ON THE GO

 

Blogger ve moda danışmanı Buse Terim, kızı Nil’in doğumunun ardından, “Baby on the Go” adını verdiği markayla minikler için patik koleksiyonu hazırlıyor. 2016'da ilk koleksiyonunu çıkaran marka, her yeni koleksiyonda anneler ve bebeklerin severek kullandığı tasarımı yepyeni desenlerle buluşturuyor. “Baby on the Go” patikleri shop.buseterim.com.tr sitesinin yanı sıra Türkiye’nin birçok farklı yerindeki mağazalarda ve dünyanın en büyük perakende mağazalarından Saks 5th Avenue’da satışa devam ediyor. 

 

DEUX LAPINS 

 

Tek bir ana malzemeden oluşan müslin kumaşını farklı formlarda anne-bebek/çocuk ve babanın hayatına adapte eden bir ürün gamıyla çıkış yapan Deux Lapins, sade ve fonksiyonel koleksiyonlarıyla göze hitap eden ürünler tasarlıyor. Birçok annenin ve anne adayının kullandığı Deux Lapins, tüm Türkiye’nin her köşesine ulaşan servis ağı ile muslin sektöründeki bir numaraya oynuyor.  

Türkiye içinde Beymen ve Joker dahil olmak üzere 21 farklı satış noktasında tüketicileri ile buluşan Deux Lapins, Almanya ve İsviçre’deki butik çocuk dükkanlarında da boy gösteriyor. Yakın zamanda British Vogue dergisinde 3 sayı üst üste haber olan marka, Londra ve İngiltere piyasasında da hızla ilerliyor.

 

HAPPY FOLKS 

Hayaller hikayelere, hikayeler resimlere, resimler odalara dönüşüyor!

Happy Folks, kendine özgü hikayeleri ve bu hikayeleri bizim için resmeden illüstratörlerin patentli tasarımlarıyla; doğdukları günden itibaren, minik kalplerin sınırsız hayal gücüne eşlik etmek için odalarına geliyor!

Yalnızca Happy Folks'ta bulabileceğiniz parçalarla, çocuk odalarını dilediğiniz konseptte dekore edebilir, duvar kağıdından ev tekstiline, oyuncaktan halıya kadar geniş bir yelpazede kendinize ve bebeğinize özel bir ortam oluşturabilirsiniz.

 

KEYİF BEBESİ 

Dünyanın en özel ve en iyi çocuk, anne ve bebek marka ve ürünlerini bir araya getiren niş alandaki ilk internet sitesi olan www.keyifbebesi.com.tr, Haziran 2018’de İstanbul Acarkent’te ilk mağazasını açtı. Burcu Beştaş’ın kurucusu olduğu ve kızı Eliz için seçtiği kullandığı markalarla başladığı yolculuk, şu anda 120000 üzeri ürün ile devam ediyor… Oyuncak, bakım, dekorasyon, beslenme, kitap, moda, anne ve emzirme, çocuklu yaşam, seyahat, hediye yani aklınıza gelebilecek her kategoride en iyiler Keyif Bebesi’nde sizi bekliyor.

  

KIDS LIVING ETC  

Kids Living Etc, 2016 yılı başında, kendi çocuklarının odalarından ilham alan iki mimar anne tarafından kuruldu... Marka, İskandinav stilinin yalınlığı ve işlevselliğinden etkilenen ve her biri birer tasarım objesi olarak tanımlanan bebek ve çocuk ürünlerini Türkiye'ye getiriyor. Danimarka'nın Leander ve Sebra gibi mobilya devlerinden, Hollanda'nın eğlenceli ürünleri A Little Lovely Company'ye, İsveç'in özel tasarım Mrs Mighetto Suluboya Posterlerine kadar pek çok özel ürünü kidslivingetc.com websitesi ve Suadiye'de yer alan dükkanlarında bulmak mümkün.

 

LE PETIT MICO  

 

Le Petit Mico, 0 – 6 yaş arası çocukların kendilerini içinde rahat ve mutlu hissedecekleri kıyafetler tasarlama fikriyle yola çıktı. Yüksek kaliteli kumaşlarla hazırladığı koleksiyonlarda çocukların kendi doğal güzelliklerinin abartılı süslere ve malzemelere ihtiyacı olmadığını da göstererek yeni bir şıklık algısı yaratmayı hedefliyor.

 

LITTLE YUCCA

 

Little yucca, 0-5 yaş ufaklıklar için, onların naif ve oyuncu dünyasını yansıtmaya yetenekli ilüstratörlerle işbirliği içerisinde tasarlanan, doğa dostu bir giyim markası… Aldığınız her bir little yucca ürününün etiketinde deseninin yaratıcısının ismini bulabiliyorsunuz. Koleksiyonlar mümkün olduğunca cinsiyet ayrımı gözetmeden tasarlanıyor. Little yucca’nın tasarım felsefesinde çocukları belirlenmiş renklere bağlamak kesinlikle yok, çünkü markaya göre her renk her çocuğa yakısıyor!

Little Yucca için miniklerin sağlığı ve rahatı son derece kıymetli. Tüm tasarımlar GOTS sertifikalı %100 organik pamuktan üretiliyor. Seçilen kumaşların hassas ciltlere hakettikleri özeni gösterecek yumuşaklıkta olmasına ve kıyafetlerin mümkün olan en kolay şekilde giydirilebilir olmasına özellikle dikkat ediliyor. Little Yucca koleksiyonları çoğunlukla uyku ve oyun saatlerinde en çok kullanılan parçalar olan tulumlar, sweatshirtler, eşofman altları ve yeleklerden oluşuyor.

 

MONOMIO

Monomio ürünlerinde  %100 geri dönüşümlü ekolojik kağıt ham madde kullanılıyor. Montessori ve Waldorf pedagojisi kullanılarak tasarlanmış Monomio, yaşlara bağlı olarak gelişen öğrenme yeteneklerini keşfetmek ve çocuklarınızın hareket, duyu, motor ve dil eğitimleri alanlarında gelişmesini hedefliyor. Estetik ve dekoratif, doğa dostu, eğitici ve pedagojik Monomio ürünleri arasında kağıt ve ahşaptan yapılmış oyuncaklar, bebek ve çocuk odası ürünleri, eğitici posterler, çadırlar, aydınlatmalar, gölge oyunları ve özel tasarımlar bulunuyor.    

 

PAPERWORK ISTANBUL

 

Paperwork.istanbul’u 2017 yılında 3 kuzen bir araya gelerek kurdu. Paperwork karakterleri Zeynep’in kaleminden çıkıyor, Verda ve Ebru ise bu çizimlerin çocuklar ve içindeki çocuğu yaşatanlarla buluşmasını sağlıyor. Amaçları hem hayal güçlerinin sınırlarını zorlamak hem de bunu yalın ve minimal tarzları ile bir arada sunmak.