Ürün sepete eklendi

Hamilelikte Dinleyebileceğiniz 5 Harika Podcast

YAZI —   |   FOTOĞRAF — READING MY TEA LEAVES

DAHA KOLAY BİR HAMİLELİK İÇİN 5 PODCAST

Yeni anne adayları, yeniden anne olmaya hazırlananlar ya da ebeveynlikle ilgili pratik bilgiler edinmek isteyenler için en çok dinlenen 5 Podcast yayınını listeledik.

1.Preggie Pals: Your Pregnancy, Your Way 

Çocuk ve Aile

Erken hamilelik ve lohusa gibi doğum evrelerinin yanı sıra bebeğinizin geçici odası olan plasentanın evrimsel sürecine, tradisyonel tedavi yöntemlerinden fiziksel terapilere kadar annelik yolculuğunun beklenmedik yanlarıyla konu edinen Preggie Pals: Your Pregnancy, Your Way, tüm riskleri en aza indirmek için atabileceğiniz adımlar sunuyor. Her bölümde, deneyimli anneler ve uzmanların konuk olduğu Preggie Pals: Your Pregnancy, Your Way adlı 138 bölümlük seri, ilk defa anne olmaya hazırlanan ya da anneliği yeniden tadacak tüm kadınlara sesleniyor. 

https://podcasts.apple.com/us/podcast/preggie-pals-your-pregnancy-your-way/id539410027

 

2.Pregnancy Confidential - Meredith

Çocuk ve Aile

Belki hamilelik ajandanızın ilk sıralarında yer alıyordu ve oldukça hazırlıklıydınız ya da tam tersi o çubuğun iki tik olduğunu görmeyi hiç beklemiyordunuz. Siz hangi durumda olursanız olun, 32 bölümden oluşan Pregnancy Confidential adlı Podcast serisi, sizi hamileliğin en gerçek duygularıyla tanıştırıp hem bir yol gösterici olacak hem de iki tik sürprizini tek başınıza deneyimlemek zorunda olmadığınızı hatırlatacak. Fit Pregnancy And Baby Magazine editörleri tarafından 2016 yılında yayınlanan bu seri, anne adayları için olmazsa olmaz bir kılavuz.

https://podcasts.apple.com/tr/podcast/pregnancy-confidential/id1084872411?l=tr

 

3.Pregnancy & Bodywork Podcast - Loes Madern

Sağlık ve Fitness

Son zamanlarda sık sık karşımıza çıkan ‘holistik’ terimi, hamilelik ve doğum sürecinde de elimizi epey hafifletiyor. Holistik tıbbın sunduğu alternatif yaklaşımları, her Podcast yayınında farklı uzmanların deneyimlerinden yola çıkarak ele alan Loes Madern’in tek bir sorusu var; o da “Hamilelik sırasında vücudumuzu daha iyi nasıl dinleriz?” İlaç kutularından çıkan prospektüslerden uzak, meditatif ve ılımlı yöntemlere daha yakın bir hamilelikle ilgili hap bilgiler sunan Pregnancy & Bodywork Podcast serisine her anne adayı mutlaka kulağını kabartmalı.

https://podcasts.apple.com/tr/podcast/pregnancy-bodywork-podcast/id1511292510?l=tr

 

4.Pregnancy, Birth & Beyond

Sağlık ve Fitness

Pregnancy, Birth & Beyond adlı Podcast yayının kurucuları Jessie ve Annie, size hamileliğin, doğumun ve ebeveynliğin karmaşıklıklarına karşı rehberlik sunarak kırk yılı aşkın deneyimlerini paylaşıyor. Annelerin hamilelik dönemi sonrasında daha hızlı iyileşmelerine olanak sunan ve vücutlarıyla yeniden bağlantı kurmalarını sağlayan Pregnancy, Birth & Beyond, gelişen annelerin omuzlarındaki yükü hafifleten 320 bölümüyle karşınızda.

https://podcasts.apple.com/tr/podcast/pregnancy-birth-and-beyond/id1067153980?l=tr

 

5. Pregnancy JSJ Meditations - Hold For Healing - Katie Falk

Alternatif Tıp

Eğer siz de -elbette ki şartlar elverdiğince- reçetesiz bir hamileliğe alışma turlarındaysanız, Katie Falk’ın son 10 yılda öğrendiği alternatif uygulamalar tam da size göre. Hamilelik döneminde karşınıza çıkan yersiz kaygıların, korkuların, duyguların ve fiziksel rahatsızlıkların üstesinden nefes egzersizleriyle ya da meditasyon seanslarıyla gelmekse amacınız; en doğru Podcast adresindesiniz. Kendisi de iki çocuk sahibi bir anne olan Katie Falk, duygusal özgürlük tekniklerine ve olumlamalara odaklanarak, her anne adayının başının tepesinde zaman zaman gezinen gri bulutlardan güvenli bir şekilde kurtulmalarını amaçlıyor.

https://podcasts.apple.com/tr/podcast/pregnancy-jsj-meditations-hold-for-healing/id1505381616?l=tr