Ürün sepete eklendi

Hamileliğimin Son Ayında Ne Giyiyorum?

YAZI —   |   FOTOĞRAFLAR — GÖZDE KUMRU GEDİKOĞLU

Hamilelikte giyinmek…  Kısıtlı bir süre boyunca giyeceğiniz bu giysiler için doğru seçimler yapmak, kendiniz gibi görünmeye devam ederken rahat olabilmek, mevcut dolabınızdan faydalanarak minimum yeni parça almak aslında mümkün. Size biraz ipucu verebileceğini düşünerek hamileliğimin son ayında, yani giyinmenin en zor olduğu bu ayda en sık giydiğim kurtarıcı parçaları paylaşıyorum.

 

OVERSIZE T-SHIRTLER VE SWEATSHIRTLER 

Normal zamanlarda da jean üzerine giydiğim rahat bir t-shirt veya sweatshirt'ü duruma göre babet veya spor ayakkabılarla kombinlemek benim üniformam gibi diyebilirim. Şu sıralar üzerime oturan hiçbir şey giymeyi sevmediğimden, daha dökümlü, oversized parçalar tercih ediyorum. Hamileliğimden önce de severek giymeye başladığım Beauty Omlette t-shirt ve sweatshirt'lerimi hamileliğimin son ayında da giymeye devam ediyorum. Kalıpları hali hazırda büyük ve dökümlü olan bu parçaları yaklaşık yedinci ayıma kadar rahatlıkla kendi bedenimde giyebildim. Son iki aylık süreç içinse en sevdiğim renklerinin bir beden büyüklerini aldım. Bu parçaları doğum sonrası süreçte evde de uzunca bir süre giymeyi planlıyorum.

 

HAMİLE JEAN'LERİ VE TAYTLARI

Büyük kızım Lalin'e hamileliğimde aldığım belden göğüse kadar streç kumaşı olan J Brand jeanler şu sıralar hayatımı kurtaran parçalar arasında. Streç kumaş kısmı oldukça esnek ve yumuşak, hem de göbeğin üzerine kadar çekilebildiği için denediğim diğer hamile jean'leri gibi üzerimden düşmüyor. Ayrıca satın almış olduğum 'skinny' ve 'boyfriend' modelleri günlük hayatımda da sıkça tercih ettiğim modeller dolayısıyla kendi tarzımın ve mevcut gardırobumun dışına çıkmamış oluyorum. J Brand artık bele kadar lastikli jeanler yerine benim çok da rahat bulmadığım yandan lastikli jeanler yapıyor. Ancak H&M’in de hamileler için harika bir koleksiyonu var be bu koleksiyonda farklı kesimlerde ve renklerdeki bele kadar lastikli jean modelleri ve taytlardan seçenek çok fazla, dolayısıyla benim gibi birçok anne adayına hitap edecektir. H&M'in bence en büyük avantajı fiyatların uygun olması. Böylece kısıtlı bir süre için giyeceğiniz bir parçaya büyük bir yatırım yapmamış oluyorsunuz.

Jean'ler dışında H&M’den alıp uzun süredir giydiğim siyah ve gri hamile taytlarını da anne adaylarına şiddetle tavsiye ederim. Tüm hamileliğim boyunca rahatça kullandım, son aylarımda da hem evde, hem de dışarıda sürekli üzerimdeler. Taytları son bir aydır iş toplantıları dahil olmak üzere her yere giyiyorum, bu gibi durumlarda en sık tercih ettiğim kombin oversize gömlekler ve duruma göre spor ayakkabılar veya babetler. Dar silüetin üzerine göz yormayan bir hava katıyor.

  

UNIQLO KUPLU ATLETLER 

Hamileliğim öncesi de uzun senelerdir kullandığım, hamileliğim boyunca da hayatımı kurtaran ve tüm kışı çok rahat geçirmemi sağlayan atletlerden bahsetmeden geçemeyeceğim! Kışın çok üşüyen ve genellikle kışa uygun giyinmeyi beceremeyen biriyim. Çoğunlukla evden çıktığımda 'keşke daha kalın bir şeyler giyseydim' diyorum. Bu gibi durumlar için Uniqlo'nun sıcacık tutan atletleri kesinlikle hayat kurtarıyor, çünkü üstüm ince olsa bile atletler vücut ısımı korumama yardımcı oluyor. Ayrıca atletler kendinden kuplu olduğu için içime sütyen giymeme de gerek kalmıyor (hamilelik için büyük bir rahatlık!).

  

NEW BALANCE SPOR AYAKKABILAR

Günlük hayatımda sıklıkla spor ayakkabı tercih eden biriyim, hamileliğimde ise rahatlık açısından neredeyse sadece spor ayakkabı giyiyorum diyebilirim. Halihazırda sahip olduğum New Balance spor ayakkabılarımı hemen her şeyin altına giydim; elbiseler, jeanler, taytlar, etekler... Hamileliğimin son ayında ise akşam daha şık bir yerlere gidecekken, aksesuar ve diğer parçalarla şıklaştırdığım kombinimlerimin altına babet yerine bu spor ayakkabılarımı giymekten çekinmedim.

 

TRENÇKOT 

Lalin'e hamileyken aldığım ve tekrar ikinci hamileliğimde de en çok giydiğim parçalardan biri de Hatch Collection'dan aldığım hem kumaş olarak hem kalıp olarak harika olan bir trençkot oldu.  Hatch Collection sadece Amerika'da satılan müthiş bir 'basic' ihtiyaç koleksiyonuna sahip bir hamile giyim markası.  Ancak, mevcut alışveriş yaptığınız mağazalardan da bir beden büyük tercih ederek benzer trençkotlar bulmanız mümkün. Trençkot bence hamilelik boyunca giymesi en rahat olan dış giyim parçası, çünkü önünü iliklemek zorunda değilsiniz, uzun, hafif ve neyle kombinlerseniz kombinleyin mutlaka şık duruyor.

 

AKSESUARLAR

Günlük kıyafet tercihlerimi daha spor parçalardan yana kullandığım için bir yere giderken giydiklerimi biraz daha şıklaştırmak için mutlaka birkaç parça aksesuar kullanıyorum. Farklı parmaklarda bir kaç yüzük, senenin trendi küpeler ve kolyelerle giydiklerimi farklılaştırmak kendimi daha iyi hissetmeme yardımcı oldu.