Ürün sepete eklendi

Fıtness Challenge ile Karantinaya Hareket Katın

YAZI —   |   FOTOĞRAF — THEMATIMES

Yeniden gündeme gelen tam kapanma ile birlikte bir süre daha evlerimizde olacağız. Sahilde yürümek ya da spor salonuna gitmek gibi alıştığımız sportif aktivitelere uzak kalsak da hareketsizliğe teslim olmak zorunda değiliz. YouTube fenomeni fitness eğitmenlerinin programlarını takip ederek evde hareket etme fırsatı bulabilirsiniz.

Tabii, evde fitness motivasyonunu korumak zor. Bu yüzden net bir zaman aralığı içinde belirli sonuçlar vadeden programları takip etmek ve sıcağı sıcağına sonuçları görerek motivasyonu artırmak ideal bir yöntem. Dilerseniz bu programlara yakın arkadaşlarınızla birlikte başlayarak birbirinizi teşvik etmeyi de deneyebilirsiniz. İşte, evde yapabileceğiniz Fitness Challenge'ları!

 

2 Weeks Shred Challenge, Chloe Ting

YouTube kanalıyla dünya çapında üne kavuşan Chloe Ting, birkaç haftaya yayılan programlarıyla spor salonuna gitmeden kilo vermek, vücudunu şekillendirmek isteyenlerin gözdesi. Deneyenlerin öncesi/sonrası fotoğraflarıyla merak uyandıran ve düzenli spor yapanların bile son derece zorlayıcı bulduğu 2 Weeks Shred Challenge, kilo kaybına ek olarak başta karın kasları olmak üzere tüm vücut kaslarını şekillendirmeyi hedefliyor. Kısacası yaza formda girmek için ideal bir program.

Sadece bir fitness matının yeterli olduğu antrenmanlara isteğe göre dambıl ve direnç bantları da eklenebiliyor. Programa dair detaylı bilgileri, gün gün hangi videoları uygulamanız gerektiğini bu sayfada bulabilirsiniz. Kendinize en uygun programı bulmak için Chloe Ting’in farklı programlarına da göz atabilirsiniz.

 

Smaller Waist Lose Belly Fat in 14 Days, Lilly Sabri

YouTube fitness aleminin popüler simalarından bir diğeri, fitness eğitmeni Lilly Sabri. Herhangi bir ekipmana ihtiyaç duymadan yapabileceğiniz bir fitness programı arayışındaysanız Lilly Sabri ile mutlaka tanışın. Daha küçük bir kalça ve karın çevresindeki yağlarla vedalaşma vadeden bu 14 günlük program, izleyenleri bir hayli zorluyor. Neyse ki Lilly Sabri, ekranın sol üst köşesinde yeni başlayanlar için hareketlerin daha hafif versiyonlarını da gösteriyor. Video yorumları genel olarak egzersizlerin boynu fazlasıyla zorladığı yönünde. Dolayısıyla bu konuda dikkatli olmanızda ve egzersize başlamadan önce ısınma hareketleri yapmanızda büyük fayda var.

 

7 Day Challange 7 Minute Workout To Lose Belly Far, Lucy Wyndham-Read

YouTube’da yedi dakikalık egzersiz videoları oldukça revaçta, fitness eğitmeni Lucy Wyndham-Read’in bu videosu ise oldukça haklı bir üne sahip. Yaklaşık 100 milyon kere izlenen bu video, YouTube’un en çok izlenen egzersiz videosu. Açıkçası video, görsel olarak çok cezbedici olmasa da yorumlarından etkili olduğunu ve vaatlerini yerine getirdiği anlaşılıyor. Bir dakikalık ısınma faslını her biri birer dakikalık egzersiz serisi takip ediyor. Her egzersizin arasında 10 saniye dinlenme molası var. Video, iki dakikalık soğuma egzersizleri ile sonlanıyor. Toplamda 11 dakika süren bu egzersiz, özellikle vakit sıkıntısı nedeniyle spor yapamayanlar için oldukça ideal.

 

Day 1/14 Fitness Lockdown Challange, Amanda Bisk

Amanda Bisk, bu video serisinde yoga, kardiyo, squad, plank, burpee gibi farklı egzersizleri birleştirdiği bir HIIT programı sunuyor. Direnç egzersizleri ile kardiyoyu birleştiren HIIT (Yüksek Yoğunluklu Aralıklı Antrenman), sıkı çalışmanın ardından dinlenme molaları şeklinde ilerliyor. Her seviyeye uygun programda Amanda Bisk, detaylı anlatımıyla izleyenleri adeta bir kişisel antrenör gibi yönlendiriyor. 14 günlük programın sonunda hem kilo kaybını hem de kaslarınızda bir miktar sıkılaşmayı hedefleyebilirsiniz.

 

3 Mile Walks, Leslie Sansone

Formda kalmak için YouTube’dan fayda uman herkesin yolu mutlaka dünyaca ünlü fitness uzmanı Leslie Sansone ile kesişmiştir. Çünkü o gerçek bir klasik… Müthiş yüksek enerjisi ile izleyenleri motive eden Leslie’nin klasik olmasının başlıca nedenleri, egzersizlerinin son derece kolay uygulanabilir olması ve kısa sürede etkili sonuçlar vermesi. Evde, olduğumuz yerde ileri geri yürüyerek, hoplayıp zıplayarak ne kadar kalori kaybedebileceğimizi, nasıl forma gireceğimizi Leslie sayesinde öğrendik. Karantinanın olumsuz etkilerini savuşturmanın bir yolu da Leslie ile her gün buluşmak ve sanal da olsa birlikte yürüyüşe çıkmak olabilir.