Ürün sepete eklendi

Ev İçin Fiziksel Aktivite Oyuncakları

YAZI —   |   FOTOĞRAF — ETSY

Kış ayları kapımızı çaldı; hem pandemi hem de soğuklar nedeniyle çocukların evde geçirdikleri süre de ister istemez uzadı. Onların evde oldukları süre boyunca kaliteli zaman geçirmeleri ebeveynlerin en büyük isteklerinden biri.  Küçücük bedenlerinde inanılmaz bir enerji potansiyeline sahip olan çocukların, bu enerjiyi eğlenerek ve fiziksel gelişimlerine katkı sağlayarak dışarı vurmaları da önemli. İşte, tam da bu amaçla tasarlanan oyuncaklara bir göz atmanın tam vakti!

 

Katlanır Jimnastik Minderi / 18 Ay +

Uzmanlar der ki; çocuğunuz gün içinde mutlaka terlemeli. Yani hareket etmeli! Fiziksel aktivite yaparken ufak kazaların önüne geçmek için yumuşak alanların yaratılmasına da dikkat edilmeli. Katlanır jimnastik minderi tam olarak bu amaca hizmet ediyor. Çocuğunuzun yaş grubuna uygun bir video eşliğinde, onun gün içerisinde jimnastik aktivitesi yapmasına güvenli bir şekilde yardımcı olabilirsiniz. Kolayca takla atabilmelerine imkan tanıyan bu minder, katlandığı zaman hem az yer kaplıyor hem de üstünde oturmaya imkan sağlıyor.

  

Ahşap Denge Tahtası / 7 Ay +

İlk görüldüğü anda bu bir oyuncak mı sorusu akla gelebilir. Ancak ahşap denge tahtaları alışılagelen oyuncak anlayışından farklı bir noktada duruyor. Çocuklar üstünde sallanıp kayabiliyor, ters çevirip onu bir tünel gibi de kullanabiliyor. Birinci sınıf kayın ağacından çocuklara zararlı hiçbir kimyasal kullanılmadan üretilen Wavy Board denge ve vücut farkındalığını destekliyor.

Mukabo denge tahtası ise bir tırmanma parkuru olarak da kullanılabilir. Çok yönlü fiziksel aktivite ve egzersiz imkanı sunan bu oyuncaklar her evin favorisi olacaktır.

 

Pikler Üçgeni / 1 Yaş +

Eğer parka gidemiyorsanız parka evi getirmeye ne dersiniz? Tırmanmak ve kaymak çocukların en sevdikleri aktivitelerin başında geliyor. Pikler üçgeni tam olarak bu ihtiyacı karşılıyor. Güvenlik açısından düşmelere karşı 60 cm yükseklikte tasarlanan Pikler üçgeni, bebeklerin dik durabildikleri yaştan başlayıp  4-5 yaşına kadar kullanılabiliyor. Üstüne örtülecek bir kumaşla dilerseniz çadır görevini de üstleniyor.

 

Trambolin / 2 Yaş +

Biriken enerjiyi zıplayarak atmaktan daha güzel ve kolay ne olabilir? Çocukların vazgeçilmez eğlencelerinden biri olan trambolin vestibüler ve propriosetif duyuların gelişimine de katkı sağlıyor. (Vestibüler duyu; denge ve vücudumuzun alan içindeki yerini kavrama konusunda, propriosetif duyu; görsel alanımız dışındaki vücut parçalarımızın pozisyonu hakkında bilgi sağlıyor). Koltuklarınızı ve yataklarınızı trambolin görevinden emekliye ayırmak için küçük yaşlarda olan çocuklarınıza fileli, daha ileri yaşlarda olanlar içinse filesiz olarak tercih edebileceğiniz trambolinler kış aylarında kurtarıcınız olabilir.

 

Bowling Seti

Bowling'i yetişkenler kadar çocuklar da çok seviyor. Özellikle koridorda oynamak için biçilmiş kaftan olan bowling oyunu çocukların el becerisi, denge ve el göz koordinasyonunu geliştirmeye yardımcı bir oyun. Gürgen ağacından yapılan ve ahşap görünümü ile son derece dekoratif duran Wood Little Things bowling seti ile evde geçirilen zamanı renklendirebilirsiniz. B. Toys markasının ışıklı bowling seti ise son derece eğlenceli bir alternatif.

  

Irmak Taşları

Çocuklar koşmak, atlamak, zıplamak gibi doğal eğilimlerini bir oyunla buluşturmaya ve bunu bir yarışa döndürmeye bayılıyor. Gonger ırmak nehir taşları, çocuklara eğlenceli dakikalar vadediyor. Yumuşak özel plastikten üretilen renkli taşlar istenilen aralıkta dizilerek birinden diğerine atlamaya imkan tanıyor. Uzaklık, yükseklik gibi algıları geliştirirken, koordinasyon ve denge yeteneğine de katkı sağlıyor.

  

Denge Salıncağı

Oyun parklarındaki kuyrukların en büyük nedenidir salıncak. Oturmaya yeni başlayan bebeklerden ergenlere kadar her yaş grubundan çocuk salıncakta sallanmaya bayılıyor. Kış aylarında bu güzel aktiviteye ara vermek zorunda değilsiniz... Ahşap denge salıncağı ile çocuğunuzun eğlenmesine kapı aralarken onun motor ve vestibüler becerilerine katkı sağlayabilirsiniz.

 

Trapez Bar

Jimnastik hareketlerinin çocukların kas ve kemik yapılarının kuvvetlenmesine, esneklik kazanımlarına, denge kabiliyetlerinin gelişmesine katkısı büyük. Grup halinde yapılan jimnastik aktiviteleri ise sosyal normlara aşina olmaları gibi ekstra faydalar sağlıyor. Bu süreçte jimnastik kulüplerine de çekimser yaklaşıyorsanız, çocuğunuzun odasına kuracağınız trapez barla onun eğlenceli vakit geçirmesini sağlayabilir, fiziksel aktivite ihtiyacını karşılayabilirsiniz.