YAZI —   |   FOTOĞRAF — RACHEL PARCELL

Evde geçen vakte değer katan ve çocukların hayal güçlerini, yaratıcılıklarını harekete geçiren el işi ve sanat aktiviteleri için olmazsa olmazlarımızı bir araya getirdik. Çocuklarla yapabileceğiniz sayısız aktivite için fikir verecek, çalışmalarınıza renk katacak boyalar, defterler, aksesuarlar ve çok daha fazlası bu listede…

KALEMLER & BOYALAR

AMOS

AMOS SILKY GEL CRAYON

Amos’un dilerseniz sulu boya dilerseniz pastel boya şeklinde kullanabileceğiniz 3'ü bir arada yumuşak uçlu jel kalemleri, birbirinden güzel renkleriyle sanat aktivitelerinin vazgeçilmezlerinden.

IKEA

IKEA MALA ŞİŞE BOYALAR

Neon renkleri ve kolay kullanımı ile çocukların en sevdiği boya türlerinden biri olan bu boyaları dilerseniz suyla seyrelterek de kullanabilirsiniz. Özellikle fırçalı boyamayı veya direkt parmak ve ellerle boyamayı seven çocuklar için ideal.

SHARPIE

SHARPIE KEÇELİ KALEM

İnce uçlu Sharpie markörler, canlı renk paleti ile çocukların çok hoşuna gidiyor. Dayanıklı uçların kolay kolay aşınmaması ve uzun süre kullanılabilmesi de büyük avantaj.

PENTEL

PENTEL 50'Lİ PASTEL BOYA

Pentel’in yağlı pastelleri hem geniş bir renk paleti sunması, hem yumuşaklığı, hem de ellere bulaşmaması nedeniyle tercih edilebilir.

STABILO

STABILO WOODY KALEM

Stabilo’nun üçü bir arada özelliğe sahip boya kalemleri; bastırarak kullanıldığında pastel boya, fırça ile sulandırıldığında sulu boya ve bastırmadan kullanıldığında kuru boya kalemi olarak kullanılabiliyor. 10 kalemden oluşan setle kağıdın yanı sıra cam, taş gibi yüzeyler üzerine de boya yapmak mümkün.

CREALL

CREALL SU BAZLI POSTER BOYA

Altı temel renkten oluşan bu poster boyası seti, %98 doğal içeriği ve suda çözünebiliyor. Yüksek kapatıcılığa sahip boyayı kağıt dışındaki yüzeylerde de kullanabilirsiniz.

FABER CASTELL

FABER CASTELL SİMLİ GUAJ BOYA

12 renkten oluşan simli boya setini, kağıt ve kartonun yanı sıra seramik yüzeylerde de kullanmanız mümkün. Boyaları siyah zeminde deneyerek parlak renkleri ön plana çıkarabilirsiniz.

CARIOCA

CARIOCA METALİK TEMPERELLO POSTER BOYA KALEMİ

Yüksek kapama özelliğine sahip, yumuşak ve ipeksi yapıdaki metalik boyalar, kağıttan ahşaba farklı yüzeylerde etkili sonuç veriyor. Solvent içermeyen boyaları fırça ya da suya gerek duymadan kullanabilir, yıkanabilir olmaları sayesinde kıyafetlerden ve ciltten kolayca temizleyebilirsiniz.

STAEDLER

STAEDLER TOZSUZ TEBEŞİR

Toz bırakmayan ve kolay temizlenen bir tebeşir arayışındaysanız Staedler, ideal seçim. Bir kutuda 12 renk yer alıyor.

FABER CASTELL

FABER-CASTELL DEĞİŞTİRİLEBİLİR TABLET SULU BOYA

24 renkli tablet sulu boya, birbirine geçen ve yerleri değiştirilebilen tabletlerden oluşuyor. Sulu boyanın kapağı, boya paleti olarak kullanılabiliyor.

  

 

KAĞITLAR & DEFTERLER

IKEA

IKEA MALA RENKLİ KAĞITLAR

A3 ve A4 formatındaki beyaz ve renkli kağıtlar, bir taraflarından yapıştırılabildikleri için buruşmadan ya da kıvrılmadan kullanılabiliyor. Kalın dokulu oluşları sayesinde her türlü boyayla kullanım için uygun.

AQUARELLE

AQUARELLE SULU BOYA DEFTERİ

Kalın, dokulu ve geniş sayfaları, spiralli tasarımı ile Aquarelle Suluboya Defteri çocukların rahat rahat resim yapabilmeleri için ideal.

FABER CASTELL

FABER CASTELL YAPIŞKANLI RULO KAĞIT

İsterseniz cama yapıştırabileceğiniz, isterseniz yere devasa bir boyama zemini oluşturmak için kullanabileceğiniz bu tek tarafı yapışkanlı düz beyaz rulo kağıt bizce her evin olmazsa olmazlarından. 

ARTWORK

ARTWORK RENKLİ RESİM DEFTERİ

Klasik beyaz resim kağıtlarına alternatif arayan çocuklar için koyu fonlu Artwork resim defterini denemenizi tavsiye ederiz. Sayfalarını pastel, kuru boya, sulu boya ile boyayabilirsiniz. Neon renklerle boyandığında harika şeyler yaratmak mümkün!

 

 

MALZEMELER

NOVA COLOR

NOVA COLOR RENKLİ KEÇE

Sanatsal aktivitelerin vazgeçilmezi keçeyi, ince formda satın alarak makasla istediğiniz şekli verebilirsiniz.

ABESLANG

ABESLANG TAHTA DİL BASACAĞI

Tahta dil basacağı ile kitap ayracından kalemliğe, fotoğraf çerçevesinden yılbaşı ağacı süsüne pek çok farklı el işi aktivitesi yapmanız mümkün.

PUTİ

PUTİ RENKLİ DİL ÇUBUĞU

Renkli dil çubuğu da dil basacağı gibi farklı aktivitede kullanmaya müsait. Yaratıcı aktivite önerileri için ilk hedef, Pinterest.

TİCON

TİCON RENKLİ PONPON

Yapıştırıcı yardımıyla her türlü yüzeye kolaylıkla yapıştırılabilen minik ponponlar, aktivitelere renk katıyor.

NOVA COLOR

NOVA COLOR ŞEKİLLİ EVA YAPIŞKAN

Rengarenk ve yapışkanlı evalar; kalp, yıldız, çiçek gibi farklı şekillere sahip ve her yüzeye rahatlıkla yapışabiliyor.

MİKRO

MİKRO SİMLİ ŞÖNİL

Simli tüylerle kaplı telleri elinizle kolayca şekillendirebilirsiniz. Telleri kısaltmak isterseniz makasla kesebilirsiniz.

NOVA COLOR

NOVA COLOR PUL

Kendi küçük kutularının içerisinde saklayabileceğiniz parlak renkli yuvarlak pullarla neler yapabileceği, çocuğunuzun hayal gücüne kalıyor.

NOVA COLOR

NOVA COLOR TOZ SİM

Her türlü etkinliğe ışıltı katan simleri bir yapıştırıcı ile birlikte kullanmanız gerekiyor. Tabii, simlerin kolaylıkla her yere bulaşabileceğini ve kolay kolay temizlenmediğini de hatırlatalım. Bu ihtimale karşı önlem almanızda fayda var.

 

 

YAPIŞTIRICILAR

CREALL

CREALL SÜNGER UÇLU YAPIŞTIRICI

Çocuklar için özel geliştirilen, doğal içerikli yapıştırıcı , ergonomik şişesi ve sünger ucuyla kullanım kolaylığı sunuyor. Kıyafetlerden kolaylıkla çıkabilmesi ürünün bir diğer artısı.

CARIOCA

CARIOCA YIKANABİLİR SİMLİ TUTKAL

Plastik, kağıt, karton, cam, ahşap ve taş üstünde kullanılabilen simli tutkallar, kalem şeklindeki formlarıyla çok rahat kullanılıyor ve 30 dakika içerisinde tamamen kuruyor.

UHU

UHU STIC MAGIC BLUE

Solvent içermediği için güvenle çocuklarınıza verebileceğiniz yapıştırıcı, el işi çalışmalarının olmazsa olmazlarından. Kuruyana kadar renkli olduğu için nereye sürüldüğü rahatlıkla görülüyor ve tüm yüzeylerde hızlıca kuruyor.

 

 

ARAÇLAR

IKEA

IKEA MALA FIRÇA SETİ

Ikea ganimetlerinden bir diğeri, farklı boylarıyla çocukların rahatlıkla kavrayabildiği, akrilik ya da sulu boya için ideal olan bu fırça seti.

ART

ART PAT PAT PONPON FIRÇA SETİ

Boyama faaliyetlerine renk katmak için çocukların çok severek kullandığı pat pat fırçalara şans verebilirsiniz. Fırça setinde dört farklı boyutta sünger uçlu fırça yer alıyor.

FABER CASTELL

FABER-CASTELL SOFT TOUCH FIRÇA SETİ

Dörtlü sette yer alan fırçalar, yumuşak tutma yerleri ile özellikle küçük çocukların rahatlıkla kavraması açısından ideal.

IKEA

IKEA MALA MAKAS SETİ

Düz ve zikzaklı kenarlara sahip iki farklı makastan oluşan setin emniyetli tasarımı çocukların ellerini kesme riskini azaltıyor.Düz ve zikzaklı kenarlara sahip iki farklı makastan oluşan setin emniyetli tasarımı çocukların ellerini kesme riskini azaltıyor.

 

 

YARDIMCI AKSESUARLAR

FABER CASTELL

FABER CASTELL SULUBOYA SULUĞU

Suluğun katlanabilir gövdesi fazla yer kaplamazken kıvrımlı ağzı, fırçanın kullanılmadığı zamanlarda temiz bir şekilde durmasını sağlıyor.

IKEA

IKEA KOLON YER KORUYUCU

Oyun hamuru, boya gibi tüm sanatsal aktivitelerde zeminin daha az kirlenmesini ve daha kolay temizlenmesini istiyorsanız bu zemin koruyucuya bir şans vermelisiniz. 

FABER CASTELL

FABER-CASTELL BOYAMA ÖNLÜĞÜ

Evinizde bol bol sanatsal aktivite yapıyorsanız boyama önlüğü olmazsa olmazlardan. Önlüğün su geçirmez yapısı sayesinde çocuğunuz her türlü aktiviteyi üstü kirlenmeden tamamlayabilir.