Ürün sepete eklendi

Dans Temalı Çocuk Kitapları

YAZI —

Dans, çocuk kitaplarının favori temalarından. Çocuğunuz dans etmeyi seviyorsa hem onun ilgi alanına hitap etmek hem de onu dans konusunda cesaretlendirmek için bu kitapları kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

 

KİTAP

ARKADAŞIM BALERİN

İki yıldır bale okuluna giden Hande’nin arkadaşı Canan, profesyonel bir balerin. Canan, balerinlerin dünyasını daha yakından tanıması için Hande’yi Kuğu Gölü’nün genel provasına davet ediyor. Böylece Hande; balerinlerin ve baletlerin gösteriye nasıl hazırlandığını, neler giydiklerini, bale prodüksiyonlarında başka kimlerin çalıştığını ve daha fazlasını yakından gözlemleyerek öğreniyor.

KİTAP

BU BENİM DANSIM

Bea’nın canı okulda çok sıkılıyor, derslere bir türlü odaklanamıyor. Sonra bir gün müziği duyuyor ve dans etmeye başlıyor. Artık dans etmeden duramayan Bea için her şey daha güzel bir hal alıyor. Dersler bile… Farklılıkların önemi, kendini ifade etme, beden olumlama gibi konularda pozitif mesajlar aktaran kitap, dansa ilgi duyan çocukların kitaplığında yerini almalı.

KİTAP

CAN DANS ETMEYİ ÇOK SEVİYOR

Can Dans Etmeyi Çok Seviyor; Nuria Roca’nın yazdığı, Carol Isern’in resimlediği tutkular, güçler ve özgüven temalı çocuk kitapları serisinin bir parçası. Can ne zaman müzik sesi duysa içinden hoplayıp zıplamak, dans etmek geliyor. Burcu baleyi, Deniz ise hip hop’u çok seviyor. Elif ise dans etmeyi sevmiyor. Peki, sen dansı seviyor musun?

KİTAP

DANS SEVENLER AYAĞA FIRLASIN

Ho ile Do adlı iki kardeş, hayallerinin peşinden gitmeye karar veriyor ve dansın büyüleyici dünyasına adım atıyorlar. Bol ödüllü yazar Mavisel Yener’in sürükleyici, eğlenceli dilinden şiirli bir masal.

KİTAP

DANSIN GÜCÜ

Ormanda yaşayan porsuk ailesi ile denizde yaşayan su samuru ailesinin araları pek de iyi değil. Yemeklerinden danslarına, her şeyleri birbirlerinden farklı olduğu için birbirleriyle yıldızları bir türlü barışmıyor. Porsuk Toni ve su samuru Maria’nın tek istekleri ise Kumsal Balosu’nda birlikte dans etmek! Bu iki tutkulu dansçı, porsuk ve su samuru ailelerinin arasındaki buzları eritebilecek mi?

KİTAP

KIPIR KIPIR

Belinda ile Melisa, iki kız kardeş. İkisi de bale okuluna gidiyor. Belinda, zarif ve başarılı bir balerin. Melisa için bir türlü yerinde duramadığı için ablası kadar iyi bale yapamıyor ve bu onu çok üzüyor. Ama öğretmenleri Bay Metronom, onun asıl yeteneğini keşfediyor: Melisa, iyi bir caz dansçısı olabilir!

KİTAP

KÖPEKLER BALE YAPMAZ

“Benim köpeğim farklıdır. Diğer köpeklere benzemez. Onlar gibi davranmaz. Tuvaletten su içmez, terlikleri ısırmaz, kedileri kovalamaz… Benim köpeğim kendini balerin zanneder!” Hem eğlenceli hem de ilham ve cesaret verici bir kitap olan Köpekler Bale Yapmaz, bale dersleri alan küçük kız ile kendini balerin sanan sevimli köpeğinin hikayesini anlatıyor. Kitap, farklılıkların güzelliği, tutkuların peşinden gitmenin önemi gibi konularda güçlü mesajlar içeriyor.

KİTAP

SUKİ'NİN KİMONOSU

Suki, büyükannesinin yaz tatilinde hediye ettiği mavi kimonoyu çok seviyor ve okulun ilk günü kimonusunu giymek istiyor. Kız kardeşleri bunun tuhaf görüneceğini söylese de Suki bu konuda son derece kararlı. Okula gittiğinde gerçekten alaycı tavırlarla karşılaşsa da mavi kimonosundan ve içinden geldiği gibi dans etmekten asla vazgeçmiyor.

KİTAP

ZÜRAFALAR DANS EDEMEZ

Gerald, Orman Dansı’nda diğer hayvanlarla birlikte dans etmeyi çok istiyor ama herkes uzun boylu oldukları için zürafaların dans edemeyeceğini söylüyor. Gerald ise farklı görünümüne rağmen gönlünce dans edebilmesi için sadece farklı bir şarkıya ihtiyacı olduğunu herkese kanıtlıyor.