Ürün sepete eklendi

Çocuklarla Çıkmanız Gereken 6 Sanal Tur

YAZI —

Bu harika sanal turlarla dünyayı keşfetmek için evden çıkmanıza gerek yok! Karantinanın bitimine sayılı günler kala çocuklarla evde yapabileceğiniz aktiviteler konusunda yeni arayışlar içindeyseniz, tüm dünyada gittikçe popüler hale gelen sanal turlardan derlediğimiz bu listeye mutlaka göz atın deriz.

 

Müze Gezisi

 

Müze ve galeriler, kapılarını kapattıktan sonra heyecan verici dünyalarını sanal ortama taşıdılar. Google’da basit bir arama yaparak sayısız seçeneğe ulaşabilirsiniz, ancak bizim üç favorimiz var: Ailece Paris’e bir sanal yolculuk yapın ve dünyanın en büyük sanat müzesi Louvre’u ziyaret edin.  Rotanızı Amerika’ya çevirin ve Boston’daki çocuk müzesinde keyifli bir tur yapın. Ya da fazla uzaklaşmayın; 1700lü yıllardan günümüze, oyuncak dünyasında bir yolculuk için İstanbul Oyuncak Müzesi’ni gezin.

 

Uzayda Masal Zamanı 

 

NASA astronotlarının Uluslarası Uzay İstasyonu içinde, uzayda süzülürken resimli kitaplardan okudukları hikayeleri dinleyerek hem çocuğunuz sıra dışı bir deneyim yaşamış, hem de kulağı İngilizce’ye alışmış olacak.

 

Mars Gezisi 

 

Dijital 360 derece kamerayla Mars’ın yüzeyini incelemeye ne dersiniz?

 

Hayvanat Bahçesi Turu 

 

Pandemide dünyanın dört bir yanındaki pek çok hayvanat bahçesi de canlı yayın yapmaya başladı. Penguenlerden kaplanlara, vahşi yaşamın en etkileyici canlılarının günlük yaşantılarını bu yayınlardan anlık olarak takip edebilirsiniz. ABD’deki Smithsonian’s National Zoo ve San Diego Zoo ile İngiltere’deki Edinburgh Zoo’yu özellikle tavsiye ediyoruz.

 

Akvaryum Gezisi 

 

Canlı yayınlar ve sanal tur yapabileceğiniz videolar sayesinde derin suların harikaları birkaç tık uzağınızda. Köpek balıkları, deniz anaları ve zengin su altı yaşamıyla Monterey Bay Aquarium, deniz su samurları ve Beluga balinalarıyla ünlü Georgia Aquarium en popüler seçenekler arasında.

 

Hayvanlar Aleminden Canlı Yayın

 

Filler, ayılar, egzotik kuşlar, sevimli köpek yavruları, büyük kediler, çiftlik hayvanları, okyanus yaşamı… explore.org adresinde dünyanın dört bir yanından canlı yayın var. Çocuklarınızla izlemeye doyamayacaksınız.