YAZI —   |   FOTOĞRAFLAR — GÖZDE KUMRU GEDİKOĞLU

Çocuklu yılbaşı partileri için hazırladığımız ikinci sofra ile karşınızdayız. 

Bu masayı çocukların hem yemek hem oyun oynamak için kullanabileceği şekilde tasarladık. Bunun için en büyük yardımcımız boyanabilir, karton kağıttan amerikan servisleri ve sofra ortasına yerleştirdiğimiz boyalar ve baskılar! 

Amerikan servislerinin üzerine çocukların dilediği gibi boyayabileceği yılbaşı temalı çizimler yaptık. Masanın ortasına koyduğumuz renkli mürekkepler ve kaplar içine yerleştirdiğimiz baskılar her yaştan çocuk için garanti bir eğlence. Diğer bir keyifli tarafı ise çocukların eline verdiğimiz ve sofrayı süslemelerini istediğimiz parlak konfetiler! Çocuklar bu konfetileri dilediği gibi sofraya dağıtırken oldukça keyifli vakit geçirecektir. 

 

Bu sofrayı görsel olarak eğlenceli hale getirmek için Meri Meri'nin geyik şeklinde tabaklarını ve sofraya farklılık katması için yıldız şeklinde tabaklarını kullandık. Tabaklarla uyumlu olması için boynuzlu geyikli bardakları ve kırmızı tahta çatal bıçakları tercih ettik. Her tabağın yanına yerleştirdiğimiz karton hediye kutularının içine çocukların yaşına uygun küçük hediyeler seçtik. Yapıştırma, toka, küçük bir hayvan figürü veya küçük birer kurabiye bu kutulara koymak için ideal. 

 
 
Yemekleri bitince, tabakları kaldırıp, masada diledikleri gibi boya yapmaları ve oyun oynamaları için gerekli malzemeleri koyarak uzun süre keyifli vakit geçirmelerini sağlamak mümkün. Çocukların yaşına uygun, sayı yerine hayvan veya eşya resimleriyle oynanan tombala oyunları da müthiş bir alternatif olacaktır!
 
 
 
Herkese sevdikleriyle beraber mutlu bir yıl dileriz!