Ürün sepete eklendi

Çocuklar İçin Yılbaşı Sofrası

YAZI —   |   FOTOĞRAFLAR — GÖZDE KUMRU GEDİKOĞLU

Yılbaşı davetlerinde çocukların da sofrada keyifli vakit geçirerek oturmalarını sağlayacak, hem eğlenceli hem de oldukça fonksiyonel bir yılbaşı sofrası hazırladık!

Bizce çocuk masalarının olmazsa olmazı kağıt veya kırılmaz materyallerde gereçler, kağıt peçeteler, boyanabilir amerikan servisler ve elbette çocukları eğlendirmek için o güne özel hazırlanmış birkaç aktivite.  

 
Biz bu sofrada, kraft kese kağıdı kartonları masa örtüsü gibi kullandık, ve sofraya kolayca ulaşabilecekleri kuru ve pastel boyalar ekledik. Böylece çocuklar yemek esnasında ve sonrasında diledikleri gibi önlerine konan yılbaşı kartını boyayabilir ve tabaklarını kaldırdıklarında önlerindeki kartona resim yapabilirler. 
 
 
Her çocuğun önüne kendi isminin yazdığı bir kart (diledikleri bir kişiye hazırlayacakları bir yılbaşı kartı), ve 2019'da en çok yapmak istedikleri şeyin resimlerini çizmelerini istediğimiz başka bir kart yerleştirdik. Kartın üzerine çizdikleri bizce ömür boyu saklanabilecek müthiş bir hatıra. Eğer yazı yazmayı bilen yaşlarda çocuklarınız varsa siz bu dilek kartını bambaşka şekillerde de hazırlayabilirsiniz! 
 
 
Karavan Kids'ten aldığımız Meri Meri tabaklargold detaylı çatal bıçaklar ve süsler sofrayı eğlenceli hale getirmeye yetti.
Her çocuğun elbette bayılacağı yılbaşı temalı parti düdükleri ve hep birlikte boyayabilecekleri kirigami çöp adamları sofranın ortasına yerleştirdik. Kırmızı beyaz iplere gold rengi ziller bağlayarak düz beyaz bardakları süsledik. 
 
 
 
Çocuklar için hazırladığımız diğer yılbaşı sofrası ve büyükler için kolayca bulabileceğiniz malzemelerle hazırlayabileceğiniz iki sofra alternatifini de önümüzdeki günlerde paylaşacağız. 
 
Herkese sevdikleriyle keyifli bir Aralık ayı diliyoruz.