Ürün sepete eklendi

Çocuklar İçin Problem Çözme Temalı 10 Kısa Film

YAZI —

Çocuklarınızın ekran zamanı için izleyecekleri farklı yapımlar arıyorsanız içinde diyaloga yer verilmeyen bu kısa filmlere şans verebilirsiniz. Üstelik bu kısa filmlerin hepsi problem çözme temalı mesajlar içeriyor… 

 

Piper, 2016

Yavru kuş Piper,  sahilde yemek ararken dalgalarla karşılaşıyor ve onlardan kurtularak yemeğe ulaşmanın yollarını arıyor. 6 dakikalık Piper, 2017’de En İyi Animasyon dalında Oscar aldı.

 

Ormie the Pig, 2010

Domuz Ormie, kurabiye istiyor ama kurabiye kavanozu buzdolabının üzerinde. Acaba Ormie’nin kurabiye kavanozuna ulaşma çabaları başarıya ulaşacak mı?

 

Let Me In!, 2008

Popüler animasyon serisi Simon’s Cat’in Let Me In! isimli bölümünde acıkan kedi, evin içine girmek istiyor ve kapıyı açabilmek için farklı yöntemler deniyor.

 

Sweet Cocoon, 2014

İki böcek tombul tırtılın sancılı metamorfozuna şahit oluyor ve kozaya girme mücadelesinde ona destek olmaya karar veriyor.

 

Rollin Safari, 2012

Vahşi doğada yaşayan hayvanlar, yuvarlak formda olsalardı neler yaşanırdı? Bu sevimli animasyon, bu soruya cevap arıyor.

 

Embarked, 2015

Bir taşınma sonrası onu çok seven çocuk dostundan ayrılmak zorunda kalan ağaç evin hikayesi… Ağaç ev, dostunun izini bulabilecek mi?

 

TV Dinner, 2008

Televizyonun karşısına kurulup maç izlemek istiyorsunuz ama kediniz buna izin vermiyor. Yine bir Simon’s Cat bölümü…

 

Playmate, 2014

Oyuncak robotun arkadaşı olan çocuk, ne yazık ki onunla eskisi kadar çok oynamıyor. Bu duruma çok üzülen oyuncak robot bir çözüm arıyor.

 

For the Birds, 2000

Bir grup küçük kuş, tellerde dizili dururken tam ortalarına devasa bir kuş konuyor ve bütün dengeler değişiyor. 2002’de En İyi Animasyon Oscar’ı alan 3 dakikalık film, kahkaha garantili.

 

Sticky Tape, 2011

Simon’s Cat’in bu bölümünde üstüne bant yapışan bir kedinin neler yapabileceğini izliyoruz.

Kaynak: speechisbeautiful.com