Ürün sepete eklendi

Çocuklar İçin Netflix'e Yeni Gelenler

YAZI —

Çocuklar sevdikleri bir film ya da çizgi filmi defalarca ama defalarca izleme potansiyeline sahipler. Fakat izleme listelerine bir yandan da yeni yapımlar ekleyebilirler. Elinizin altında Netflix gibi dijital bir platform da olunca, yeni gelenlere göz atmanın ve keşfetmenin tadı sadece bizler için değil çocuklar için de ayrı bir keyif. Çocuk kategorisinde yer verdiği kaliteli yapımlarla öne çıkan Netflix'in, bu kategoriye eklediği yeni yapımlara bir göz attık...

 

NumberBlocks / Dizi

3+ yaş

IMDb: 8,7

Kaliteli ekran zamanı için biçilmiş kaftan olan NumberBlocks, 5. sezonu ile çocuklara matematiği sevdirmeye devam ediyor. Her biri kendi tuhaflıkları olan renkli kişiselleştirilmiş bloklar sayesinde çocuklar, sayıları ve nasıl sayılacağını öğreniyor. Numberland'de geçen hikayede şarkılar ve oyunlarla matematik, hiç olmadığı kadar eğlenceli bir hal alıyor.

 

Izzy'nin Koala Dünyası / Izzy's Koala World / Belgesel / 2. Sezon

4+ yaş

IMDb: 8,2

Avustralya'da yaşayan Izzy'nin dünyası, diğer çocuklardan bir hayli farklı. O okuldan sonra arkadaşlarıyla oynamak yerine koalalarla ilgileniyor. Veteriner annesi ile koalaların doğal yaşama adapte olmalarına yardımcı oluyor... Çıplak ayaklarıyla ağaçların arasında gezinen Izzy'nin yaşamı, doğal yaşamla ve koalalarla iç içe bir hayat sürüyor. Çocuklar da Izzy'nin yaşamına tanıklık etmeye bayılıyor. Izzy'nin Koala Dünyası 2. sezonu ile Netflix'te olacak.

  

Mighty Express / Dizi / 3. Sezon

3+ yaş

IMDb: 4,8

İkinci sezonu ile nisan ayında Netflix'te olacak çizgi filmlerden biri de Mighty Express. Her bölümde tren raylarında karşılaştıkları sorunların üstesinden gelen Mighty Express ve ekibinin maceraları 3.sezonuyla devam ediyor... Mighty Express'te PAW Patrol'un yazarı Keith Chapman'ın imzası bulunuyor.

 

Timsah Çocuk Arlo / Arlo The Alligator Boy /Film

Yarı insan yarı timsah olan iyi kalpli Arlo, bir bataklıkta yaşamaktadır. Uzun süredir kayıp olan babasını aramak için bataklığı geride bırakıp New York'a doğru bir yolculuğa çıkar. Bu yolculukta ona katılan "garip" arkadaşlarıyla çeşitli maceralar yaşamaya başlar. Müzikal türündeki animasyon, 16 Nisan'da izleyici ile buluşacak. (Film için yaş aralığı henüz belirtilmemiş)

 

Hızlı ve Öfkeli: Casus Yarışları / Fast and Furious: Spy Races / Dizi / 4. Sezon

9+ yaş

IMDb: 5,4  

Aksiyon sever yetişkinlerin gözde filmlerinden olan "Hızlı ve Öfkeli" nin çizgi film versiyonu, 4. sezonu ile 16 Nisan'da Netflix'te olacak. Bu sezon, Tony Toretto ve arkadaşları, gizli kimlikle bir yarış çetesinin içine sızarak, casusluk yapmaya başlarlar. 

 

Ailem Robotlara Karşı / The Mitchells vs. the Machines / Film

Katie, çok istediği sinema okulunu kazanmıştır. Tüm aile Katie'nin okulana doğru bir yolculuğa çıkar. Fakat bu yolculuk tuhaf bir şekilde dünyayı ele geçirmeye çalışan robotlar yüzünden garip bir hal alır. Şimdi dünyanın geleceği onlara karşı savaşacak olan bu ailenin elindedir. Ailecek izlenebilecek bu eğlenceli anmisyonun yayın tarihi ise 30 Nisan.

  

Kedi Felix ve Noel Baba / Felix the Cat Saves Christmas 

7+ yaş

IMDb: 5,6 

Kedi Felix, bilinen en eski çizgi film karakterlerinden biri. Feline Follies'in 1919 yılında yarattığı Felix'in maceraları hala devam ediyor. 2004 tarihli olan bu filmde, Felix ve Poindexter, Noel Baba'ya yardım etmek ve Noel'i kurtarmak için Kuzey Kutbu'na gitmek zorunda kalırlar. Çünkü Profesör ve Rock Bottom, Noel'i mahvetmek için dünyanın en büyük kar fırtınasını yaratmayı planlamaktadırlar.

 

Soul 

11+ yaş

IMDb: 8,1

2020'nin en sevilen animasyonlarından biri olan The Soul, çocuklardan ziyade büyüklerin radarına takıldı dersek yalan olmaz. 14 Nisan'da Netflix'te yayınlanacak olan The Soul'da, tüm hayali jazz piyanistliği yaparak hayatını devam ettirmek olan Joe Gardner'ın hikayesini izliyoruz. Bir kaza sonucu kanalizasyona düşerek ruhlar alemine adım adan Joe, büyük hayalini gerçekleştirmek için bildiğimiz dünyaya geri dönmeye çalışır. 

 

Barbie Prenses Macerası / Barbie Princess Adventure/Film

9+ yaş

IMDb: 5,6 

Barbie ve arkadaşlarının maceraları devam ediyor. Oyuncakları kadar çizfi dizisi de çocukların ilgisine mashar olan Barbie, film serisiyle de Netflix'te yer alan yapımlar arasında. Barbie bu defa kraliyet üyesi bir benzeriyle yer değiştirince kendi gibi olmanın önemini anlıyor.  

 

Her Şeye Evet/ Yes Day / Film 

7+ yaş

IMDb: 5,7

Çocukları tarafından her şeye "hayır" dediği için eleştirilen bir anne, bir günü "evet günü" olarak ilan eder. O gün anne ve baba olarak çocukları ne isterse "evet" demeye karar verirler. Tabii bu durum eğlenceli anlara kapı aralasa da, giderek kaotik bir hale de dönüşür.
 
 
 

Escape From Planet Earth /Film

7+yaş

IMDb: 5,9

Çoğu zaman uzaylıları bir tehdit unsuru olarak yansıtan film ve dizilerin askine bu defa "dünyalılar" uzaylılar için korkutucu bir unsur olarak öne çıkıyor. 2012 tarihli bu anismasyonda, Astronot Scorch Supernova, tehlikeli bir yabancı gezegenden gelen bir SOS mesajına yanıt verdiğinde kendini bir tuzağa içine düşmüş olarak buluyor. (Filmin Netflix Türkiye yayın tarihi henüz bellli değil.)

 

Pijamaskeliler / PJ Masks/ Dizi / 4. Sezon

5+ yaş

IMDb: 5,6

Baykuş Kız, Kedi Çocuk, Kerkentele Çocuk azılı düşmanları Romeora, Ay Kız, Gece Ninjası ve Kurt Çocuklara karşı savaşmaya devam ediyorlar. Özellikle aksiyon dolu çizgi filmlerden hoşlanan çocukların meraklısı olduğu Pijamaskeliler, 4. sezonu ile Netflix'de olacak. (Filmin Netflix Türkiye yayın tarihi henüz bellli değil)