Ürün sepete eklendi

ÇOCUK ODASI DEKORASYONUNUN EN İYİLERİ

YAZI —   |   FOTOĞRAF — FIGG

3Moms

3Moms’ın ardında üç zevk ve tarz sahibi anne var; Alara Koçibey, Tuvana Büyükçınar Demir ve Emine Kütük Palabıyık. 0-16 yaş arası çocukların hayal dünyalarına hitap eden odalar yaratmak için kurulan 3Moms’ta aksesuardan mobilyaya, yatak tekstilinden duvar kağıdına her türlü tasarım var. Anne hassasiyeti her konuda devrede: Tekstil malzemeleri organik, mobilya ve aksesuarlarda çocuk sağlığına uygun boyalar kullanılıyor. 3Moms’ta kişiye özel dekorasyon çalışmaları da yapılıyor. Aklınızda herhangi bir konsept varsa ve nasıl hayata geçireceğinizi bilemiyorsanız 3Moms’tan yardım alabilirsiniz.

 

Biscuit Kids

Çocukların renkli dünyalarını yansıtan sevimli ve fonksiyonel mobilyalarıyla Biscuit Kids, bebek-çocuk odası tasarlarken mutlaka uğranması gereken adreslerden. Modern çizgiler taşıyan mobilyaları ergonomik özellikleriyle de tercih sebebi. Biscuit Kids’in mobilyalarının tamamı su bazlı boyalarla üretiliyor. Ufak tefek kazalara karşı tüm mobilyaların köşeleri yuvarlatılıyor. Yatakların yüksekliğinin ayarlanabilmesi, hareketli korkuluklar hem kolaylık hem güven sağlıyor. Biscuit Kids’de sadece mobilya yok. Halıdan duvar kağıdına, aydınlatma aksesuarlarından dekoratif objelere bir odayı renklendirecek her türlü tasarım bir arada. 

 

Crocodily

Yüksek mimar Hayal Selin Necipoğlu, uzun yıllar farklı projelerde mimar ve iç mimar olarak çalıştıktan sonra çocukların dünyasına yöneldi ve 2009’da Crocodily’yi kurdu.  Necipoğlu, ‘Büyük hayaller, küçük alanlar' mottosuyla yola çıkarak çocukların sonsuz yaratıcılıklarına ve büyüdükçe değişen ihtiyaçlarına cevap veren tasarımlar üretiyor. Özel projelerle perde ve halı dahil olmak üzere tüm detayların düşünüldüğü çocuk odaları da tasarlıyor. Çocukların bu iç açıcı odalarda saatlerce vakit geçirmek istemeleri garanti. Crocodily’nin tüm ürünleri çocuk güvenlik standartlarına uygun. Tüm tasarımlarda sağlığa zararsız sertifikalı malzemeler, kokusuz ve kurşunsuz boyalar kullanılıyor.    

 

Figg Official

Figg’in kurucuları iki anne; Elif ve Damla. Doğal malzemelerden elde üretilen tasarımları, modern çizgileri ve sadelikleriyle dikkat çekiyor. Oyun çadırlarında kullanılan kumaşlar gibi tüm detaylar çocukların sağlığını ve güvenliğini gözetir nitelikte. Oyun çadırları, ahşap bloklar, el yapımı garland süsler, gece lambası olarak da kullanılan şimşek şeklindeki aydınlatmalar ve daha fazlası için Figg’i takipte kalın.

 

Kids Living etc

İşe ilk önce kendi çocuklarının odalarını dekore ederek başlayan iki mimar anne, Elif ve Esra, mesleki deneyimlerini rafine zevkleriyle birleştirerek 2016’da Kids Living etc’yi kurdular. Amaçları, annelerin çok yüksek bütçelere gerek duymadan bebekleri için hayallerindeki odayı tasarlamalarına yardımcı olmak. Halihazırda çocuğunuzun bir odası varsa bile birbirinden sevimli aksesuarlara mutlaka bakmalısınız. Kids Living etc’nin ürünlerinin bazıları yurt dışından temin ediliyor, bazıları da Türkiye’de zanaatkarlar tarafından üretiliyor. Girişimci kadınların markalarına da 2017’de açtıkları konsept mağazalarında yer vererek destek oluyorlar. Ayrıca mimari danışmanlık hizmeti de veriyorlar.    

 

Racuun Kids

Bebek ve çocuk odalarında birbirinin aynı mobilyaları, klişeleşmiş aksesuarları görmekten sıkılanlar için Racuun Kids, yenilik ve farklılık sunuyor. Racuun Kids çatısı altında üç dünya markasının ürünleri var. Childhome’un eğlenceli saklama sepetleri, dağınıklığı önlemenin yanı sıra odalara renk katıyor. Yürüme yardımcısı olarak da kullanılan oyuncak arabaları, sallanan Vespa’lar, oyun çadırları markanın dikkat çeken diğer ürünleri. Lorena Canals marka doğal boyalı halılar, yıkanabilir olmalarıyla çocuk odaları için ideal. Yüzde yüz el yapımı Wild&Soft kostümler çocukların renkli hayal dünyasını zenginleştiriyor.     

 

Lil Gaea

Bebeğimin/çocuğumun odası sıra dışı olsun, başka hiçbir çocuğun odasına benzemesin diyorsanız Lil Gaea’yı göz atılacaklar listenize ekleyin. İngiltere menşeli Lil Gaea’nın kurucuları Pınar Yar Gövsa ve Tuğrul Gövsa çifti. Uzun yıllar sahip oldukları Gaeaforms markasıyla modern mobilyalar üreten ikili, kızları Lila’nın doğumuyla Lil Gaea’yı kurmaya karar verdi. Bir karton kutunun basitliğinden ve işlevselliğinden ilham alan marka, çocukların renkli hayal dünyasına da önem veriyor. Koleksiyondaki parçalar da haliyle hem minimal ve işlevsel, hem de oyunbaz ve eğlenceli. El işçiliğiyle üretilen mobilyalarda kullanılan tüm malzemeler çocukların sağlığı için özenle seçiliyor. Lil Gaea’da mobilyalar dışında posterden halıya, aydınlatma aksesuarlarından organik tekstil ürünlerine bir çocuk odasında ihtiyaç duyulabilecek her şey var.