Ürün sepete eklendi

Bugün Kim Olalım? Hayali Oyunlar İçin 20 Oyuncak

YAZI —   |   FOTOĞRAF — Katie Stauffer

"Oyun, beynimizin en sevdiği öğrenme yoludur" diyor yazar Diane Ackerman. Çocukların kendilerini, duygularını ve düşüncelerini özgürce ifade edebildikleri, dünyayı anlamlandırmak için kullandıkları hayali oyunların koşmak, top oynamak, sallanmak gibi aktif oyunlardan farkı, çocuğunuzun başrolde olduğu bir senaryoya sahip olmaları.

2-3 yaş civarında "mış gibi" yapmaya başlayan çocuğunuz, dilediği yerde, dilediği kişi olduğunu hayal ederek sonsuz sayıda senaryo üretebilir. Bir başka deyişle sınırsız yaratıcılığını ortaya döker. Bazen doktor, tamirci ya da ebeveyn olduğu, bazen süper kahramana dönüştüğü; gerçeklik ve fantezinin iç içe geçtiği dünyasına ve hayal gücüne katkıda bulunabilecek 20 oyuncağı bir araya getirdik.

Önce küçük bir not…

Yaratıcı oyunlar sırasında salgılanan endorfin hormonunun çocukların mutlu ve keyifli olmasını sağladığı; ince motor becerilerinin ve el-göz koordinasyonlarının kayda değer ölçüde geliştiği; bu tip aktivitelerin sadece ruhsal değil fiziksel sağlıklarını da desteklediği; hayali oyun oynayan çocukların ileride daha meraklı ve sorgulayıcı oldukları, gerçek hayattaki problemlere daha yaratıcı ve yapıcı çözümler buldukları biliniyor.

 

B. TOYS

B. TOYS DOKTOR SETİ

MİNİK DOKTORLAR İÇİN

 

Gerçek kalp atışı sesi çıkaran stetoskoptan refleks çekicine, doktor olup hastalarını iyileştirmek için gereken tüm akesuarları bu 14 parçalık sette bulabilir.

POP IT UP

POP IT UP FOOD TRUCK OYUN ÇADIRI

KARAVAN BÜFE

 

Evde ya da bahçede (hayali ya da gerçek) arkadaşlarına yemek servisi yapabileceği bu çadır iki dakikadan az sürede açılıp kapanıyor, küçük bir çantaya sığıyor.

PIKABU

PIKABU ROKET KANAT

ASTRONOT GÖREVE

 

Uzaya yolculuk hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı. Bu astronot figürlü roket kanat, çocuklar için özel tasarlanan yeni nesil giyilebilir oyuncaklara harika bir örnek.

IKEA

IKEA DUKTIG OYUN MUTFAĞI

MİNİK ŞEF İŞ BAŞINDA

 

Minik aşçıların tüm yeteneklerini sergileyebilecekleri bu mutfakta gerçekçi bir musluk, eviye, otomatik aydınlatma ve mutfak aletleri için dolaplar mevcut.

MANHATTAN TOY

MANHATTAN TOY STELLA BEBEK BAKIM ÇANTASI

SİZ ONUN, O DA BEBEĞİNİN EŞYALARINI TAŞIYOR

 

Bebek bezi, biberon, pişik kremi, kese ve 5 mendil içeren bu çanta, oyuncak bebeklerle oynamayı seven her çocuğu sevindirecek tatlılıkta.

WONDER WHEELS

WONDER WHEELS UÇAK TAK ÇIKAR

GELECEĞİN UÇAK MÜHENDİSİ

Çocuklar yeteneklerini taklit ederek geliştirirler. Çocuğunuzla birlikte bu uçağı parçalara ayırın ve birleştirin. Set, 23 uçak parçası, 1 matkap ve 3 farklı matkap ucu dahil 27 parçadan oluşuyor.

 

LE TOY VAN

LE TOY VAN MANAV TEZGAHIM

ŞİRİN MANAV

Kırmızı beyaz çizgili gölgeliği, minik zili, alışveriş çantası ve meyve kasasıyla keyifli bir manav standı. Satışları artırmak için serinin balık, şarküteri, sebze ve fırın mamülleri içeren diğer kasalarına da göz atın.  

KITPAS

KITPAS PASTEL BOYA

SANATÇININ SEÇİMİ

Kolayca temizlenebilen bu pastel boyalar hem kağıt hem de cam yüzeylere uygun. Bırakın pencereleriniz çocuğunuzun hayal gücüyle her gün yeni bir sanat eserine dönüşsün.

WONDER WHEELS

WONDER WHEELS DONDURMA KAMYONU

DONDURMACI GELİYOR

Geniş pencereleri ve açılır tavanıyla kolay erişim sağlayan bu dondurma kamyonuyla, hayal ettiği rengarenk leziz dondurmaları hazırlayıp sunabilir.

PIKABU

PİKABU ANKA KANAT SETİ

SİHİRLİ PERİ

Sihirli güçleriyle dilekleri gerçeğe dönüştürürken neden sırtında bu gösterişli kanatlar, elinde büyülü asası olmasın?

 

JANOD

JANOD PTITE MISS MAKYAJ ÇANTASI

SÜSLENMEYİ SEVENLERE

Hayal dünyasında her şey serbest! Çantanın içindeki ayna, ruj, tarak, parfüm şişesi gibi aksesuarlarla hem oyuncak bebeklerinin hem de sizin üzerinizde zevkini konuşturacağından eminiz.

TERRA

TERRA BÜYÜK OYUN SETİ

SAFARİ DÜNYASI

Vahşi hayvanların dolaştığı balta girmemiş ormanlarda yaşadığı macerayı daha gerçekçi kılacak 24 safari hayvanı, 32 aksesuar ve taşıma kutusundan oluşan harika bir set.

LE CONTEUR

LE CONTEUR OYUN EVİ

MİNİ OYUN EVİ

Bu açılıp kapanabilen ahşap ev ile hayal dünyasını da oyunlarını da gittiği her yere beraberinde götürsün. Evin bebek setleri ayrı satılıyor.

LEGO

LEGO DUPLO BÜYÜK LUNAPARK

AİLECE EĞLENCE

Çocukların hayal gücünü tetikleyecek bol detaylı, eğlenceli bir dünya. Dönme dolabın sepetlerinin dönüşünü izlemeye, küçük treni sürmeye, atlı karıncayı döndürmeye, büyük dalgalı kaydıraklarla defalarca oynamaya bayılacak.

PLAY DOH

PLAY DOH MARKET KASASI

MARKETTE ÇALIŞSIN

Yazar kasadaki oyuncak tarayıcı, üzerine oyun hamuruyla yaptıklarını koyduğunda bip sesi çıkaracak. Çekmecesini açtığında kasadan açılma sesi gelecek. Para, kredi kartı ve yiyecek kalıpları, barkod, sepet, alışveriş çantası ve daha fazlası sete dahil.

DJECO

DJECO AHŞAP PARTİ SETİ

BEŞ ÇAYI

Tabaklar, bıçak ve kaşıklar, sürahi, portakal dilimli bardaklar, dilimlenebilir leziz bir pasta ve şık bir tepsi. Beş çayı için her şey tamam.

JERICHO

JERICHO OYUN ÇADIRI

KIZILDERİLİCİK ZAMANI

Bu el boyaması çadır tek hamlede kapanıyor, az yer kaplıyor, ahşap çıtalar ve pamuk kumaş içeriyor. Ama en önemlisi sınırsız eğlence vadediyor.

 

MELISSA & DOUG

MELISSA&DOUGH AHŞAP MIKNATISLI GİYDİRME

GÖREV BAŞINA

Çocuğunuz hayal gücünü kullanarak cesur bir itfaiyeci, korkusuz bir süper kahraman, maceracı bir korsan, bir polis memuru veya afacan bir erkek çocuğu yaratabilir.

DJECO

DJECO VETERİNER SETİ

VETERİNER SETİ

Hayvan sevgisini pekiştirecek, onlara nasıl davranması gerektiğini öğrenmesine destek olacak bu set, temel tıbbi malzemeler, aşı şişesi, bandaj, tasma, röntgen filmleri ve doktor çantasından oluşuyor.