YAZI —   |   FOTOĞRAF — GÖZDE KUMRU UÇAK

İkinci kızım Selin Nisan ayında aramıza katıldı ve bu yaz, tüm yazı onunla beraber Bodrum'da geçiriyoruz. Bebekli tatilin zor tarafları olsa da, keyifli tarafları da en az o kadar çok.

Evinizin düzeninden uzak olduğunuz bu dönemde size ev konforunu sağlayan pratik ürünlerle tatilinizi kolaylaştırmanız mümkün. Bizim yaz tatili boyunca severek kullandığımız bu beş ürün eminim tatillerde sizlerin de hayatını kolaylaştıracak.

 

BABY BJORN EASY GO PARK YATAK

Selin'in uykularını güvenli ve rahat bir yerde uyuması için Baby Bjorn'un bu park yatağını kullanıyoruz. Hem uyku için hem de oyun alanı olarak kullanılabilen bu yatak katlanabilir ve çantası ile kolayca taşınabilir olduğundan bizim bebekli yaz tatilimizin en büyük kurtarıcısıydı. 

 

SKIP HOP DÜZENLEYİCİ ÇANTA 

Yazlıkta, ev içinde farklı alanlarda vakit geçiriyorsanız, bebeğinizin tüm ihtiyaçlarını tek bir çantada toplayıp bu çantayı sürekli yanınızda taşımak çok pratik oluyor. Skip Hop’un bu ürünü aslında araba içi düzenleyici olarak geçiyor ancak ben bunu bez, alt açma pedi, kremler, tarak, serum fizyolojik gibi Selin’in en sık ihtiyacı olan malzemeleri koyduğum ve benimle bahçeye, sahile bile gelen bir sepet olarak kullanıyorum. İçerisindeki ürünleri her akşam kontrol edip azaldıkça yenilerini koyuyorum, bu sayede sürekli Selin'in odasına git gel yapmadan tüm günü geçirebiliyorum.

  

STOKKE FLEXI KÜVET

Stokke markasının Flexi küveti seyahatler için müthiş rahat! Katlanıp valize girebilen bu incecik küveti hem gündüzleri Selin’i yüzdürdüğümüz mini bir havuz olarak hem de akşamları banyosunu yaptırdığımız küvet olarak kullanıyoruz. Yenidoğan desteğiyle gelen bu küveti dilerseniz bu destek olmadan da kullanabilirsiniz.

 

IMAGINARIUM GÜNEŞ KORUMALI OYUN ALANI

 

Çantasıyla gelen bu UV korumalı oyun alanı, kumda, havuz kenarında, sahilde, dilediğiniz yerde bebeğinizi yanınızda tutabileceğiniz harika bir ürün. Hem kenarları UV korumalı hem de sinekliği sayesinde tam koruma sağlıyor. Selin'in gündüz uykularını dışarıda, özellikle sahil kenarında yaparken kullandığımız, rahatça her yere taşıyabildiğim bu ürün ilk günden bebekli tatilde olmazsa olmazlarım arasına girdi. Ben bu ürünü Zorlu Center'daki Imaginarium mağazasından almıştım. 

 

BUGABOO BEE 5 VE PORTBEBE

Yaz boyunca, özellikle tatillerde bebeklerin düzeninin değişebildiğini biliyoruz. Selin'in bize ve Lalin'in programlarına uyum sağlaması gereken durumlarda onun rahatlığından ödün vermeden bu duruma adapte olabilmesi benim için çok önemli. Bu gibi durumlar için kurtarıcımız Selin için kullandığımız Bugaboo Bee 5 model puset ve bu pusetin portbebesi.  Selin şuan 3,5 aylık ve ben onun için ana kucağı kullanmak yerine Bugaboo’nun kendi portbebesini kullanmayı tercih ediyorum. Basinet olarak da geçen bu portbebeyi kullanmak tatilde hayatımızı müthiş kolaylaştırıyor. Bazen uykularını yatağında yatar gibi rahatça pusetinde yapabiliyor. Başka bir puset kullanıyorsanız bile kendi pusetinize uygun bir portbebe/basinet  almanız mümkün. Özellikle bebeğinizin dışarıda normalden daha sık uyuyacağı tatil gibi durumlar için hayat kurtarıcı olduğunu söyleyebilirim.