YAZI —

1. GÜNEŞ KREMİ

Bebeğinizin cildine uygun olan ve yeterli koruma sağlayan bir güneş kremi yaz boyunca evden dışarı adım atmadan önce hatırlamanız gereken en önemli şey!

 

2. UZUN KOLLU UPF KORUMALI MAYO

Güneş kremi güneşten korunmanın ilk ve en önemli kuralı, ancak tek başına çoğu zaman yeterli değil. Bebeklerin özellikle güneşe çıktıkları ilk günler üst bedenine tamamen koruma sağlayacak uzun kollu mayolardan giymesi çok önemli. 'Rashguard' ve 'sörf mayosu' da denen bu mayoların farklı desen ve renklerde uzun kollu ve yarım kollu olarak birçok seçeneği mevcut.

 

3. UPF KORUMALI ŞAPKA

Şapka bebeklerin yaz için en önemli aksesuarı. Hem kafalarını hem de üst vücutlarının belirli bir kısmını koruyan geniş şapkalar yaz alışverişi listemizin vazgeçilmezleri. Suya girebilen, çabuk kuruyan, klora dayanıklı ve UPF korumalı yaz şapkalarından tercih etmenizi öneriyoruz.    

 

4. KAYDIRMAZ DENİZ AYAKKABISI 

Özellikle yeni yürümeye başlamış bebekler için yazın en çok ihtiyaç duyacağınız ürünlerden biri altı kaydırmaz ve kolayca giyilen deniz ayakkabıları. Bebeklerin ayağını hem sıcaktan hem de kum ve taştan koruyacak deniz ayakkabılarının bilekten saran modellerini tercih ederseniz giydirmesi çok kolay olacaktır. Bu tarz ayakkabılar suya, klora, sıcağa karşı dayanıklı olup bebeğinizin deniz veya havuz kenarında rahatça hareket etmesine fırsat verdiğinden kesinlikle favorimiz.    

 

5. SİNEKLİK 

Hem evde bebeklerin yatağına kolayca geçirilebilecek hem de tatilde, açık havada uyuduklarında pusetlerine takılabilecek lastikli sineklikler yazın en büyük kurtarıcılarından. Özellikle tatile giderken ve bebeğinizle dışarı yürüyüşe çıkarken yanınıza mutlaka almanızı önerdiğimiz sineklikler hafif ve yer kaplamıyor olduklarından çantanızda her daim taşıyabileceğiniz kurtarıcı bir ürün.    

 

6. ARABA CAMI İÇİN GÜNEŞLİK 

Bebeğiniz araba koltuğunda otururken güneşten rahatsız olmaması için arka camlara takacağınız güneşlikler yaz ayları boyunca çok işinize yarayacak. Güneşliklerin UV filtreli olanlarından tercih ederek maksimum koruma sağlayabilirsiniz. 

 

7. KAPÜŞONLU PANÇO & HAVLU

Bebeğiniz denizden çıktığında onu kolayca sarabileceğiniz, plaja kolaylıkla taşıyabileceğiniz, hafif ve çabuk kuruyan havlular yaz boyu kurtarıcınız olacak. Bebeklerin kafasından geçirilerek kolayca giydirilen pançoların en büyük avantajı hareket halindeki bebeğinizin üzerinde daha uzun süre kalacak olması. Önü açık havlular ise sudan çıkan bebeğinizi bebeğinizi sarmak için çok pratik. Tercih size kalmış! 

 

8. SOĞUTUCU ÇANTA

Sıcak havalarda bebeğiniz için yanınıza alacağınız yoğurt veya meyve gibi besinleri soğuk tutmanıza yardımcı olacak çantalar hem şehir içinde hem tatiller için büyük kurtarıcı.   

 

9. SİNEK KOVAR SPREY

Bebek ve çocuk odalarında sinek ilacı kullanılması tavsiye edilmiyor. Fakat yaz ayları boyunca hepimiz, özellikle bebekler için büyük problem olan sineklerden korunmak için bebeğinizin vücuduna gerektiği zamanlarda sinek kovar spreylerden sıkabilirsiniz. Bebeğinizin herhangi bir cilt hassasiyeti veya alerjik durumunu göz önünde bulundurarak alacağınız sinek kovar spreyin kullanımı hakkında mutlaka doktorunuza danışmanızı tavsiye ediyoruz.    

 

10. ISLAK ÇANTASI

Bebekle havuz ve deniz macerasına hazırlıklı olmak için yanınızda kirli ve ıslak eşyaları kolayca kaldırmanızı sağlayacak su geçirmez çantalardan olması şart. Islanan şapkalar, oyuncaklar ve mayoların kurumasını beklemeden bu çantalara koyup taşıyabilirsiniz.