YAZI —   |   FOTOĞRAF — GÖZDE KUMRU UÇAK

Petitmag ortaklarından Aslı Alpagut ikinci kızı Selin'in ilk aylarında dışarı çıkarken yanına aldığı bebek bakım çantasının içindeki paylaşıyor. Bu çanta 0-6 ay arası, katı gıdaya geçmemiş bebekler için uygun. Farklı aylarda bebeklerin ihtiyaçları değişeceğinden çantanın içindekiler de değişiklik gösterecektir. 

 

SKIP HOP FORMA BEBEK BAKIM ÇANTASI

* Doktor takip defteri

Islak mendil çantası

* Emzik, emzik askısı ve emzik kutusu

Öncelikle bebek bakım çantasının kendinden bahsetmek istiyorum. Büyük kızım Lalin için yaklaşık beş sene önce aldığım Skip Hop Forma sırt çantası çok severek kullandığım, oldukça kolay temizlenen, çok gözlü, geniş iç bölmelere sahip ve dayanıklı bir çanta olduğundan yeni bir çanta alma ihtiyacı hissetmedim ve Selin için de aynı çantayı kullanmaya devam ediyorum. Çantanın içinden fermuarlı, organizasyon yapmayı kolaylaştıracak iki küçük çanta çıkıyor. Bu çantaları da dilediğiniz gibi, biberon, yedek kıyafet, bez çantası olarak kullanıp kolayca sırt çantasına yerleştirmeniz mümkün. Ben bir tanesini Selin'in yedek kıyafetleri için, diğerini de ihtiyacıma ve gittiğimiz yere göre farklı eşyaları yerleştirmek için kullanıyorum. Siz de kendi bebek bakım çantanızın içine kıyafetleri, beslenme için ihtiyaçları, alt değiştirme için ihtiyaçları kategorize ederek farklı küçük çantalarla yerleştirebilirsiniz. Böylece çantanın içinde eşya bulmak çok daha kolay olacaktır.

Bu çantanın büyük arka bölümünde Selin'in doktor takip defterini yerleştirebileceğim küçük bir göz var. Ne olur ne olmaz diye takip defterini özellikle yolculuk gibi durumlarda mutlaka yanımda taşıyorum.

Çantayı açmama bile gerek kalmadan hızlıca ulaşmam gereken iki şey ise; emzik ve ıslak mendil! Skip Hop'un Grap & Go silikon emzik kutusunun çantaya veya pusete rahatça takabileceğiniz bir sapı var. Emzik kutusunun içine Selin'in yedek emziklerinden birini emzik askısı ile birlikte yerleştirip çantanın sapına takıyorum. Aynı şekilde kolayca ulaşabilmem adına Huggies'in seneler önce aldığım ıslak mendil çantasını Skip Hop sırt çantamın sapına asıyorum. Huggies'ın ıslak mendil çantası ıslak mendilleri daha uzun süre ıslak tutan, tekrar doldurulabilir ve pusete veya istediğiniz yere asabileceğiniz oldukça pratik bir çanta. Bu çantanın içine de Selin için kullandığım ıslak mendilleri yerleştirip yine sapından çantaya asıyorum. Böylece yedek emzik ve ıslak mendillerimiz en kolay ulaşabileceğim şekilde hazır oluyor.

Bunlar dışında Selin'in çantasını hazırlarken ihtiyacım olabilecek her şeyi çantada rahatça bulabilmek adına küçük çantalar içinde organize ederek yerleştiriyorum. Böylece alt değiştirme için ihtiyacım olan tüm ürünler veya beslenme için ihtiyacım olan tüm ürünler tek çantada elimin altında oluyor.

 

SKIP HOP PRONTO ALT AÇMA ÇANTASI            

Bezler

Alt değiştirme örtüsü

Bepanthol pişik önleyici merhem

El dezenfektanı

Islak mendil

Çöp poşeti

Oyuncak

Açıldığında alt değiştirme minderi olarak kullanılan, katlanıp küçülerek oldukça pratik bir halde kullanılabilen Skip Hop Pronto alt açma çantası kesinlikle favori bebek ürünlerimden biri. İki adet fermuarlı gözü var; birine Selin'in bezlerini ve tek kullanımlık alt açma örtülerini yerleştiriyorum (eğer kirlenmezse bir seferden fazla kullanıyorum). Diğer fermuarlı göze ise Bepanthol pişik önleyici kremi, alt değiştirme sonrası kendi ellerime kullanmak için el dezenfektan jeli, küçük boy çöp poşetleri ve Selin'i alt değişimi sırasında oyalamak için küçük bir oyuncak koyuyorum. Skip Hop'un bu alt açma çantasının içinden çıkan küçük ıslak mendil kutusu sayesinde kocaman ıslak mendilleri her zaman yanımda taşımak zorunda kalmıyorum. Her zaman kullandığımız Seventh Generation ıslak mendillerden birazını bu kutuya koyuyorum ve bittikçe yenisini ekliyorum. 

 

ÇANTANIN KÜÇÜK ÖN GÖZÜ

* Emzik kutusu ve emzik

Küçük boy müslin

Müzikli oyuncak

Kitap

Diş kaşıma oyuncağı

Serum fizyolojik damla

Burası benim için 'acil ihtiyaçlar gözü'. Elimi attığım anda ulaşmam gereken tüm eşyaları buraya koyuyorum. Şimdilik burada Selin'in ihtiyacı olabilecek yedek bir emzik, küçük boy ağız bezi, müzikli bir oyuncak, diş kaşıma oyuncağı, ilgisini çekecek bir kitap ve serum fizyolojik damlalar var. 

 

YEDEK KIYAFET ÇANTASI

* Yedek çıtçıtlı body / atlet 

* Yedek kıyafet

* Çorap

* Hırka

Pamuklu önlük

Skip Hop Forma çantanın içinden çıkan fermuarlı küçük dikdörtgen formlu çantalardan birini Selin'in yedek kıyafetleri için kullanıyorum. İçinde her zaman mevsime uygun yedek kıyafet, çorap, ince bir hırka ve üzerini çok sık ıslattığı için pamuklu bir önlük oluyor. 

 

SKIP HOP GRAB & GO ISLAK KURU ÇANTASI

Aden Anais omuz bezi

* Büyük boy müslin                         

* Küçük boy müslin

Skip Hop Grab and Go ıslak kuru çantası yine çok amaçlı, senelerdir çocuklar için de kendim için de kullandığım bir çanta. Şimdilik bu çantada küçük ve büyük boy müslinler, bir de Selin'i beslerken veya gazını çıkarırken kullandığım Aden Anais omuz bezi var. Sırt çantamın arka gözüne kolayca sığdırdığım bu çantanın büyük bir kısmı aslında genellikle boş, ama kirlenen veya ıslanan kıyafetleri koymak ve ekstra durumlar için yanımda kıyafet veya battaniye gibi eşyaları taşımak için harika. 

 

SKIP HOP GRAB & GO BİBERON ÇANTASI

* Formül mama/atıştırmalık çantası          

Termos

Biberon

İçinde tekrar soğutulabilir bir buz paketi bulunan, iki biberonu veya bir biberon ve bir termosu rahatlıkla sığdırabileceğiniz bu Skip Hop termos çanta Selin'le dışarı çıkarken mutlaka yanımızda. Ben Selin formul mama içtiği için bir termos içine kaynar su koyup, yanıma boş bir biberon alıyorum. Anne sütü taşımak için de yine bu çanta çok uygun; buzdolabından çıkardığınız sütü çantanın içinden çıkan soğutucu jel ile birlikte uzun süre muhafaza edebiliyorsunuz.