Ürün sepete eklendi

Bakımlı Eller: Evde Manikür İçin 7 İpucu

YAZI —   |   FOTOĞRAF — OVERGLOWEDIT

Bakım ritüelleri için zaman ayırmak kimi zaman gözünüzde büyüyor olabilir. Pandemi nedeniyle hijyenin daha da ön planda olduğu bu günlerde, manikür rutinini eviniz rahat ortamında hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Adım adım paylaştığımız ipuçlarını takip ederek, tırnak bakımınızı eksiksiz şekilde tamamlayabilirsiniz. 

Başlamadan Önce

Manikürünüze eski ojelerinizi çıkararak başlayın. Tırnaklarınızın ve tırnak etlerinizin aseton nedeniyle kurumasını istemiyorsanız bu işlemden önce tırnak bakım yağı kullanabilir ya da asetonsuz oje çıkarıcıları tercih edebilirsiniz.

 

Şekillendirme

Tırnaklarınıza son formunu vermeden önce boyunu ayarlayın, ardından zevkinize göre uçlarına şekil verin. Metal veya kağıt törpüler tırnağa karşı daha agresif olduğundan cam törpüleri tercih edebilirsiniz.

 

Yumuşatıcı Adım

Tırnak etlerinize odaklanmadan önce onları yumuşatmalısınız. Bazen bu adım bile tek başına ellerinizin daha bakımlı görünmesini sağlayabilir. Manikür eldivenleri, tırnak maskeleri ve peeling kremleri ile kütikülleri temizleyin. En az manikür suyu kadar yardımcı olan bu ürünler tırnak etlerini yumuşatırken ellerinize de bakım yapacak.

 

Detaylı Temizlik

Yumuşayan tırnak etlerini temizleme sürecine adeta terapi gibi diyebiliriz. Eğer sadece yumuşatmak yetmediyse, kütikülleri derinlemesine bir şekilde ortadan kaldırmak için özel olarak formülize edilmiş solüsyonlardan yardım alabilirsiniz. Tırnaklara zarar vermeden rahatlıkla kullanabileceğiniz tahta manikür çubuklarıyla tırnak etlerini geri itin, temizleyin. Gözden kaçan ufak bölgeler için de manikür makaslarından faydalanabilirsiniz.

 

Son Bakım

Tırnaklarınızın bakım ritüelini sonlandırmak için bakım yağlarından, kütikül kremlerinden ve nemlendiricilerden faydalanabilirsiniz. Bu aşama, birkaç işlemden geçen cildin kendini toparlamasını sağlayacak.

Favori Renginiz

İster zamansız bir nude, isterseniz de gösterişli bir kırmızı: Favori ojenizle manikürünüzü taçlandırmayı unutmayın. Oje sürmeden önce bakım yaptığınız tırnaklarınızın kuru olduğundan emin olmalısınız. Baz oje kullanarak tırnak- larınızın lekelenmesini engelleyebilir, oje kurutucularla bekleme sürenizi en aza indirgeyebilirsiniz.

 

Daha Kalıcı

Kalıcı bir manikürün sırrı rutin olarak uygulayacağınız tırnak bakımlarından geçiyor. Özellikle soğuk kış günlerinde kuruyan cilt, daha sık manikür yapma ihtiyacını doğurabiliyor. Yatmadan önce nemlendirici bir balmla kütiküllere masaj yapabilir, besleyici maskeler uygulayabilir ve çantanızdan eksik etmeyeceğiniz bir el kremiyle her zaman bakımlı ellere sahip olabilirsiniz.