Petitmag markasının ve sitenin mülkiyeti PETİTMAG İLETİŞİM VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ'ne ait olup, site Petitmag İletişim ve Ticaret tarafından işletilmektedir.

Bu bağlamda, Petitmag markasının tüm kullanım ve mülkiyet hakkı PETİTMAG İLETİŞİM VE TİCARET’e ait olup, sitenin içeriği ve buna ilişkin fikri haklar da ya PETİTMAG İLETİŞİM VE TİCARET’e aittir ya da hak sahibinin sarih izni ile kullanılmaktadır.

Petitmag tarafından açıkça izin verilmediği sürece sitenin içeriği hiç bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrardan üretilemez, tekrardan yayınlanamaz, değiştirilemez, indirilemez, yüklenemez veya dağıtılamaz. Sitede yer alan herhangi bir içerik Petitmag’in fikri mülkiyet hakkını kullanma hakkını verecek şekilde yorumlanamaz.
 
Petitmag’in önceden yazılı izni alınmaksızın siteden alınan belge, bilgi ve görseller üzerinde Petitmag’in herhangi bir sorumluluğu olmadığı gibi, bunları kullananlar hakkında Petitmag’in her türlü hukuki ve cezai yola başvurma hakkı saklıdır.

Petitmag’in site içeriğinde yer alan veya site üzerinden erişilebilen bir içeriğin, materyalin veya bilginin doğruluğu, telif hakkına uygun olup olmadığı, yasallığı veya topluma uygunluğu konularında bir araştırma yapma mecburiyeti ve yükümlülüğü yoktur.